منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۰
شناسه خبر: 218615
گروه :خبر
13940617000835_PhotoA

صدها اماراتی در پی کشته شدن ده‌ها نفر از نظامیان این کشور به دست نیروهای یمنی، تظاهرات کردند و خواستار خروج بقیه سربازان اماراتی از خاک یمن شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صدها نفر از شهروندان اماراتی در روزهای گذشته در اعتراض به اعزام نیروهای این کشور به یمن تظاهرات کردند و خواستار خروج نظامیان کشورشان از خاک یمن شدند.

منابع اماراتی گزارش دادند که اماراتی‎ها در پی کشته شدن ده‌ها نفر از سربازان این کشور در یمن، دست به «تظاهرات گسترده» زدند و اعزام فرزندانشان به جنگ در یمن را «بی فایده» خواندند و آن را به شدت محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری «پانورما الشرق الاوسط»، شرکت کنندگان در این تظاهرات که در میان سکوت رسانه‌ای و سانسور شدید خبری برگزار شد، خواستار بازگشت نظامیان باقی مانده در یمن شدند.

در همین ارتباط، پایگاه خبری «الامارات 71» گزارش داد که مردم امارات با سر دادن شعارهایی خواستار نجات جان بقیه نیروهای اماراتی از آنچه که آن را «جهنم یمن» خواندند، شدند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان از مسئولان سیاسی و نظامی امارات درخواست کردند که مقدمات لازم برای بازگشت بقیه نظامیان مستقر در خاک یمن را فراهم کنند.

پایگاه خبری «الامارات 71» در ادامه گزارش داد که اماراتی‌ها روز کشته شدن سربازان اماراتی در عملیات «الصافر» ارتش یمن در استان مأرب را «روز جمعه سیاه» نامیدند.

نیروهای یمنی روز جمعه گذشته پادگان «الصافر» در استان مأرب یمن را هدف حملات موشکی خود قرار دادند که به گفته سخنگوی ارتش یمن 75 نفر از نظامیان اماراتی کشته شدند، این در حالی است که دولت امارات تعداد قربانیان را 45 نفر اعلام کرد.

منابع نظامی یمن گزارش دادند که در عملیات ارتش این کشور در پادگان الصافر،300 نفر از نظامیان بحرینی، اماراتی، سعودی و دیگر کشورهای عربی کشته شدند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی