منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۱
شناسه خبر: 358303
گروه :خبر
%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ولایت پذیر واقعی را عامل به دستورات رهبر انقلاب دانست و گفت: تاکید رهبر انقلاب برا این است که قوای نظامی ما باید روز به روز قوی تر باشند لذا تکرار مواضع خلاف سخنان رهبری از سوی برخی افراد، یک اشتباه محاسباتی و همینطور برخلاف ادعای ولایت پذیربودن آنهاست

سرهنگ علی علی نژاد در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز پیرامون ولایت پذیری رزمندگان دفاع مقدس؛ الگوی نیروهای مسلح و سیاسیون امروز اظهار داشت: دفاع مقدس شاخص های متفاوتی از جمله عبودیت و بندگی، تقوا و تحجد داشت که ولایت پذیری یکی از این شاخص های مهم بود.

وی گفت: 90 درصد رزمندگان دوران دفاع مقدس امام را ندیدند ولی زمانی که امام دستورداد حصر آبادان باید شکسته شود، خرمشهر باید آزاد شود یا دشمن باید به عقب رانده شود تمام این دستورات با ولایت پذیری محض از امام اجرا شد.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) با اشاره به اینکه رزمندگان، حضور خود در جبهه ها و اطاعت پذیری محض از دستورات ولایت فقیه را برای خود واجب کفایی می دانستند، افزود: زمانی که امام دستور داد حصرآبادان باید شکسته شود، از این کلام امام تا شکسته شدن حصر آبادان، 24 ساعت بیش تر نگذشت که دستور اجرا شد.

پاسخ عملی به گفتمان های رهبر انقلاب در تمامی موضوعات باشد

علی نژاد در این رابطه به نقش مادران شهید در کمک رسانی به جبهه ها و نگاه ولایت پذیری آنها اشاره کرد و ادامه داد: در دیدار مادر چهارشهید با حضرت امام، زمانی که این مادر عکس دو شهید اول و دوم خود را تقدیم امام می کند متوجه گریه های امام می شود لذا رو به امام می گوید من این چهارشهید را تقدیم کردم که اشک شما را نبینم.

وی در ادامه این مطلب به ولایت پذیری و عشق رزمندگان به امام در زندان های عراق اشاره کرد و بیان داشت: زمانی که افسر عراقی از شهید جبار علوی درخواست توهین به امام را داشته، شهید در پاسخ می گوید من اگر صدبار کشته و زنده شوم به امام توهین نمی کنم.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، ولایت پذیر واقعی را عامل به دستورات ولی فقیه و امام مسلمین دانست و عنوان کرد: اگر می خواهیم حرف امام زنده بماند و کشورمان پیشرفته و مستقل بدون وابستگی باشد باید از رفتار شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس درس ولایت پذیری یاد بگیریم.

خانه نشینی امام علی(ع) نتیجه سستی سیاسیون در تعهدپذیری مسئله ولایت بود

علی نژاد پاسخ عملی به گفتمان های رهبر انقلاب در تمامی موضوعات را یادآور شد و گفت: در حالی که چندین مرتبه از زبان سیاستمداران اروپایی به رشته شدن طرح های خود برای براندازی و اخلال نظام جمهوری اسلامی با یک سخنرانی کوبنده رهبر انقلاب اعتراف شده؛ اگر مسئولان و سیاسیون ما برخی جاها حرف ولایت را نپذیرند به خطا خواهند رفت.

وی بیان داشت: اینکه در برخی جاها که به نفع ما باشد سخنان رهبری را بپذیریم و برخی صحبت های ایشان را که چون به نفع ما نیست نپذیریم، این همان چیزی است که بعد از پیامبر بر سر مسئله ولایت پذیری از سوی برخی سیاسیون رخ داد و دچار سستی شدند و نتیجه آن خانه نشینی امام علی(ع) بود.

اقتدار و امنیت امروز از رشادت های دفاع مقدس جدا نیست

این مسئول در سپاه امام سجاد(ع) کسی را سرباز واقعی ولایت دانست که تابع محض ولی فقیه باشد و گفت: ما در موضوعات سیاسی باید تشخیص و شاخصه های رهبری را ببینیم، لذا این موضوع برای همه ما نه فقط سیاسیون می تواند یک اتمام حجتی باشد.

علی نژاد در بخش پایانی سخنان خود در بحث اهمیت ولایت پذیری به مسئله ولایت پذیری مسئولان نظام در بحث جایگاه امنیت دفاعی کشور اشاره و عنوان کرد: امروز اگر کشور دارای اقتدار و امنیت می باشد و اینکه در این مهم مدیون خون شهدا و ایثارگری ها در دوران دفاع مقدس هستیم شکی نیست و اگر کسی بخواهد این اقتدار را جدا از الگوی دفاع مقدس بداند، مطمئنا دچار خطا شده است.

وابستگی استقلال و حریت کشور به توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح است

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) فداکاری نیروهای مسلح و توانمندی نظامی امروز کشور را برگرفته از ایستادگی های دوران دفاع مقدس دانست و ادامه داد: امروز هم تاکید رهبر انقلاب برا این است که قوای نظامی ما باید روز به روز قوی تر باشند؛ لذا تکرار مواضع خلاف سخنان رهبری از سوی برخی افراد، یک اشتباه محاسباتی و برخلاف ادعای ولایت پذیربودن آنهاست.

وی با بیان اینکه توانمندی، استقلال و حریت امروزمان به توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح وابسته است، به رژه نیروهای مسلح در 31 شهریور امسال اشاره کرد و افزود: اینکه برخی با مواضع نادرست خود بخواهند توان نیروهای مسلح را ضعیف نشان دهند، یک اشتباه محض است درحالی که خود قرآن می فرماید که با تمام توان برای مقابله با دشمن آماده باشید.

علی نژاد با اشاره به لزوم ارتقاء توانمندی های نظامی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور یادآور شد: برخلاف ادعاهای واهی آمریکایی ها که ایران در خلیج فارس نباید رزمایش داشته باشد، قدرتمندی نیروهای مسلح کشورمان در رژه 31 شهریور امسال بیش از پیش برهمگان مشخص شد.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: امروز قدرت بازدارندگی و عظمت نظام هم مرهون رشادت های دوران دفاع مقدس و هم اقتدار امروز نیروهای مسلح است و هرکس غیر از این فکر کند دچا رگمراهی شده و شاید ذهنیت دیگری دارد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است