منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
شناسه خبر: 193843
گروه :خبر

شرکت نیسان اولین خودرو خودتمیز شونده خود را رونمایی کرد. در این خودرو از فناوری نانو رنگ استفاده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از دانا، شرکت نیسان اولین خودرو خودتمیز شونده خود را رونمایی کرد. در این خودرو از فناوری نانورنگ استفاده شده است که می‌تواند آلودگی، لجن، آب باران و گل‌و‌ لای را از خودرو دور کند. این خودرو در تمام طول عمر خود نیاز به شستشو نخواهد داشت.
شستشوی خودرو کاری پر دردسر و در برخی موارد پرهزینه است. برای رفع این چالش روزمره، شرکت خودروسازی نیسان فناوری جدیدی ارائه کرده است که می‌تواند صاحبان خودرو را از کارواش رفتن بی‌نیاز کند. این شرکت رنگ جدید تولید کرده که قادر به دفع آلودگی، لجن، گل و لای و آب باران است. بنابراین بدنه خودرو کثیف نشده و نیاز به تمیزکاری ندارد.

این نانورنگ دارای خواص ابر آبگریزی و ابر روغن‌گریزی است که به راحتی قطرات آب و روغن را از سطح دفع می‌کند. شرکت نیسان این رنگ را برای خودرو جدید خود موسوم به نیسان نوت (Nissan Note) استفاده کرده و با این کار نام خود را به عنوان اولین شرکت خودروسازی ارائه کننده فناوری خودتمیز شونده به ثبت رسانده است.

این شرکت برای تست اثربخشی فناوری جدید خود، نیسان نوت را در شرایط مختلف مورد تست قرار خواهد که این تست‌ها چندین ماه طول خواهد کشید.

نانورنگ مورد استفاده در این خودرو به Ultra-Ever Dry® موسوم است که می‌تواند میان بدنه خودرو و هوا یک لایه محافظ ایجاد کند و در نهایت مانع از چسبیدن ذرات به بدنه خودرو شود. در حال حاضر نیسان برنامه‌ای برای استفاده از این رنگ در دیگر خودروهای استاندارد این شرکت ندارد و تنها روی تست آن در مدل نوت متمرکز شده است.

جرالدین اینگهام مدیر بازاریابی شرکت نیسان نوت می‌گوید نیسان نوت به گونه‌ای طراحی شده که بتواند از نگرانی راننده بابت کثیف شدن خودرو بکاهد. مهندسان شرکت نیسان به صورت مستمر به دنبال یافتن راهکارهایی جهت افزایش آسایش و سهولت استفاده از خودروهای نیسان هستند. ما به دنبال دغدغه‌های مصرف‌کنندگان بوده و تلاش می‌کنیم با توسعه فناوری‌های جدید این مشکلات را رفع کنیم.

این خودرو در حال حاضر در اروپا تولید و تست می‌شود و هنوز خبری از تولید آن در آمریکا نیست. در هر صورت تولید اولیه این خودرو خبر خوبی برای صنعت کارواش نیست. براساس گزارشات منتشر شده، گردش مالی صنعت کارواش در جهان 23 میلیارد دلار است که با ظهور خودروهای خودتمیز شوند این صنعت خطر جدی را پیش رو خواهد داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی