منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۴
شناسه خبر: 237098
گروه :خبر

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اعلام تصویب نرخ بلیت پروازهای نجف و بغداد برای اربعین امسال، گفت: فروش هماهنگ بلیت‌های عتبات از ساعت ۸ شنبه ۱۶ آبان از ۳ طریق‌ آغاز می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مقصود اسعدی سامانی درباره پروازهای عتبات در ایام اربعین امسال، اظهار داشت: پروازهای نجف و بغداد نظیر سایر پروازهای خارجی مشمول قیمت‌گذاری تکلیفی نیست و تابع عرضه و تقاضا است.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه سال‌های گذشته در فروش بلیت پروازهای عتبات به ویژه در ایام اربعین مشکلاتی برای زائران رخ داد تلاش کردیم امسال با برنامه‌ریزی مدون نظارت دقیق بر نرخ‌های بلیت هواپیما برای این ایام انجام شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: در راستای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه بلیت و فعالیت واسطه‌گران، سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی ایرلاین‌ها و انجمن شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفتند نرخ ثابتی برای بلیت پروازهای عتبات در ایام اربعین حسینی مشخص کنند.

* نرخ هر صندلی هواپیما در مسیر تهران-نجف – تهران 950 هزار تومان

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: بر این مبنا نرخ بلیت هر صندلی هواپیما برای مسیر تهران – نجف – تهران 950 هزار تومان و تهران – بغداد – تهران 850 هزار تومان مصوب شد.

* قیمت بلیت مشهد – بغداد – مشهد یک میلیون و 100 هزار تومان

وی افزود: همچنین نرخ بلیت هر صندلی هواپیما در مسیر مشهد – نجف – مشهد برای این ایام یک میلیون و 200 هزار تومان و در مسیر مشهد – بغداد – مشهد یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین شد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: برخی از شرکت‌های هواپیمایی هم از شهرهای خرم‌آباد، تبریز و یا اهواز پرواز به عتبات عالیات برقرار می‌کنند نرخ بلیت آنها مشابه نرخ‌های تهران خواهد بود.

* تهیه بلیت فقط از سه طریق امکان‌پذیر است

اسعدی سامانی بیان کرد: با هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی فروش بلیت پروازهای عتبات در ایام اربعین فقط از 3 ‌طریق «دفاتر فروش ایرلاین‌ها»، «آژانس‌های دارای مجوز بند الف» و «سایت شرکت‌های هواپیمایی» خواهد بود.

وی افزود: تأکید می‌کنیم که فروش بلیت از طریق سایت‌های دیگر و یا واسطه‌ها به هیچ عنوان معتبر نیست و زائران سراغ روش‌های غیر نروند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: نرخ‌های تعیین شده در قالب سقف نرخ‌ها مشخص شده است و مشمول عوارض مربوطه و کمیسیون‌ها نیز است اما شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند با نرخ‌های پایین‌تر نیز بلیت عتبات را برای ایام اربعین به فروش برسانند.

* نظارت دقیق بر فروش بلیت عتبات در ایام اربعین

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی موظف به نظارت بر نرخ‌ها هستند توضیح داد: سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و سازمان هواپیمایی کشوری کنترل و پایش بازار را در این ایام انجام می‌دهند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: شرکت‌ها به هیچ عنوان اجازه ندارند نرخ بلیت عتبات را در این ایام بالاتر از نرخ مصوب به فروش برسانند و اگر چنین اتفاقی رخ دهد تخلف است.

اسعدی سامانی تأکید کرد: مردم در صورت مواجهه با واسطه‌گران و یا پیشنهاد بلیت با نرخ‌های بالاتر حتماً از طریق اداره کل رسیدگی به شکایات سازمان هواپیمایی کشوری موضوع را پیگیری کنند و یا با شماره تلفن  44014440 (انجمن شرکت‌های هواپیمایی) تماس بگیرند.

* فروش هماهنگ بلیت عتبات برای ایام اربعین از 16 آبان‌ماه

اسعدی سامانی با بیان اینکه هنوز هیچ مجوزی برای پرواز عتبات صادر نشده است، گفت: طبق هماهنگی فروش بلیت پروازهای عتبات از ساعت 8 صبح روز شنبه 16 آبان ماه 94 به صورت همزمان توسط شرکت‌ها انجام خواهد شد.

* نرخ بلیت‌های یکسره 75 درصد نرخ‌های مصوب تعیین شد

وی افزود: به دلیل آنکه در این ایام پروازها یکسر خالی است یعنی در روزهای ابتدایی پروازهای برگشت از عتبات و در روزهای پایانی پروازهای رفت به عتبات متقاضی چندانی ندارد، نرخ بلیت‌های یکسره به قیمت 75 درصد نرخ‌های مذکور خواهد بود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: این نرخ‌ها برای دوره 5 آذر تا 18 آذر ماه خواهد بود.

* پروازهای چارتر عتبات نیز مشمول این قیمت‌گذاری است

اسعدی سامانی با تأکید بر اینکه نرخ بلیت باید حتماً در برگه بلیت درج شود، اظهار داشت: البته شرکت‌هایی که صندلی بیزینس‌کلاس ارائه می‌دهند مشمول این نرخ‌ها نخواهند بود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: لغو پروازها طبق قوانین بین‌المللی و بروز تأخیر و ابطال پرواز تابع دستورالعمل حقوق مسافر است.

اسعدی سامانی درباره احتمال چارتر شدن پروازهای عتبات در ایام اربعین حسینی توضیح داد: طبق هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها فقط در صورتی با درخواست پرواز فوق‌العاده ایرلاین‌ها موافقت می‌شود که شرکت‌های هواپیمایی این پروازها را به چارترکنندگان نفروشند.

وی افزود: البته اگر شرکت‌های هواپیمایی تا پیش از این مصوبه پروازهای خود را برای این ایام به چارترکنندگان فروخته باشند باید نرخ‌ها را برمبنای نرخ‌های مصوب محاسبه کنند و اجازه هیچ گونه افزایش قیمت ندارند؛ در واقع باید نرخ‌های بلیت عتبات خود را از 5 آذر تا 18 آذر با همین نرخ‌ها بفروشند.

* درخواست ایرلاین‌‌ها برای برقراری 250 پرواز فوق‌العاده به عتبات

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: تاکنون شرکت‌های هواپیمایی درخواست برقراری 250 پرواز فوق‌العاده را داشتند که سازمان در حال رسیدگی به این درخواست‌ها است و شنبه هفته آینده نهایی شده و به شرکت‌ها ابلاغ می‌شود.

اسعدی سامانی اظهار داشت: 9 شرکت هواپیمایی پرواز به بغداد و نجف دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است