منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲
شناسه خبر: 178469
گروه :خبر

شورای امنیت به پیش‌نویس قطعنامه کشورهای عربی علیه انصار الله و تحریم تسلیحاتی آن رای داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، نشست  شورای امنیت درباره رأی گیری بر سر پیش‌نویس قطعنامه علیه یمن لحظاتی پیش آغاز شد.
بر اساس این گزارش، اعضای شورای امنیت سازمان ملل با طرح تعدیل شده کشورهای عربی علیه یمن موافقت کردند. 14 عضو شورای امنیت سازمان ملل به نفع این پیش نویس رای دادند. روسیه به این طرح رای ممتنع داد.

بر اساس این طرح، شورای امنیت تحریم هایی علیه رهبر انصار الله  از جمله ممنوعیت سفر وی اعمال کرد. در این قطعنامه همچنین از انصار الله خواسته شده است از آنچه تحریک و تهدید کشورهای همسایه خوانده، دست بردارد. بر اساس این طرح ، هرگونه ارسال سلاح برای نیروهای انصار الله ممنوع خواهد بود. شورای امنیت همچنین از انصار الله خواسته است که از صنعا و دیگر مناطق این کشور عقب نشینی کند.

شورای امنیت از کشورهای عضو خواسته است کشتی هایی را که به یمن می روند را بازرسی کند. این شورا با حمایت از دخالت نظامی عربستان در یمن همچنین از مشروعیت عبدربه منصور هادی نیز حمایت کرد.

نماینده روسیه در شورای امنیت در این نشست گفت: هرج و مرج در یمن به نفع عناصر تروریستی تمام خواهد شد. وی افزود: روسیه به این دلیل رای ممتنع داد که این قطعنامه خواسته های جامعه جهانی را برآورده نمی‌کند.  ویتالی چورکین همچنین گفت: در این قطعنامه همچنین پیشنهادهای ما در آن لحاظ نشده بود.

شبکه خبری الجدید گزارش داد که این قطعنامه بر اساس بند هفت منشور سازمان ملل صادر شده است.

نماینده آمریکا در این نشست گفت که راه حل در یمن باید به طور مسالمت آمیز باشد و همه تلاش ها برای پایان دادن به بحران به کار گرفته شود.

وی افزود: توافق بین مردم یمن جز از طریق توافق بین یمنی‌ها و عمل به طرح شورای همکاری خلیج فارس میسر نخواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است