منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 270354
گروه :خبر
13940619000214_PhotoA

نایب‌رئیس اول مجلس با بیان اینکه تصمیمات شورای نگهبان در چارچوب قانون و مصالح ملی است، گفت: لایحه بودجه ۹۵ به کمیسیون‌های تخصصی ارسال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در حاشیه حضور در نمایشگاه عکس سالگرد احداث سازمان ملل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالاتی درباره رفع تحریم‌ها و رد صلاحیت برخی داوطلبان انتخابات مجلس و همچنین نحوه رسیدگی به بودجه 95 در خانه ملت، اظهار داشت: روند اجرای برجام و تحقق اهدافی که جمهوری اسلامی مد نظر داشت پیشرفت قابل قبولی داشته و طبق برنامه پیش‌بینی شده گام برداشتیم. خوشبختانه شاهد اقدام اتحادیه اروپا و سایر اعضای 1+5 برای برداشته شدن تحریم‌ها هستیم که گام بلندی در راستای تحقق مفاد برجام است و امیدواریم راه را برای افزایش اقتدار جمهوری اسلامی هموار کند.

وی افزود: نگاهمان بر این سند برجام معطوف به افزایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی، افزایش ظرفیت‌های نظام در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها خصوصاً فناوری هسته‌ای و اهداف صلح‌آمیزی است که از این دانش انتظار داشتیم، مسائل جانبی هم به زیاده‌خواهی نظام سلطه و آمریکا برمی‌گردد که جمهوری اسلامی بر اساس نقشه راه تعریف شده، راهبرد خود را در برخورد با نظام سلطه تبیین کرده و در راستای تأمین منافع ملی خود و کاهش حضور نظام حاکم در جهان و منطقه تلاش خواهیم کرد، در این راستا در چارچوب منافع و مصالح ملی گام خواهیم برداشت.

افزایش قدرت موشکی برای افزایش قدرت دفاعی بازدارنده و از خطوط قرمز و قطعی نظام است

وی همچنین با تأکید بر اهمیت قدرت دفاعی کشور تصریح کرد: قدرت دفاعی جمهوری اسلامی راهکاری است تعریف‌شده و ما در این حوزه بر اساس راهبرد نظام حرکت خواهیم کرد؛ افزایش قدرت موشکی جمهوری اسلامی برای افزایش قدرت دفاعی بازدارنده یکی از خطوط قرمز و قطعی نظام است که در مذاکرات نیز بر آن تأکید شده و موضع دولت و مجلس نیز در مورد آن روشن و مشخص است.

نایب رئیس اول مجلس در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سؤالی درباره رد صلاحیت برخی داوطلبان انتخابات مجلس، توضیح داد: شورای نگهبان بر اساس اطلاعاتی که از مراجع متعدد داشته نظر بدوی خود را اعلام کرده است، افرادی که برای حضور در انتخابات مجلس آمادگی داشتند اگر به اعلام نظر شورای نگهبان اعتراض دارند باید این اعتراض را منعکس کنند و شورای نگهبان نیز قطعاً به آن توجه خواهد کرد، ما نیز در این راستا به وظایف خود عمل خواهیم کرد.

تصمیمات شورای نگهبان در چارچوب قانون و مصالح ملی است

وی همچنین گفت: تصمیمات شورای نگهبان در چارچوب قانون و مصالح ملی است و راه را برای یک انتخابات پرشور و مشارکت حداکثری ملت، جریان‌ها و گروه‌های سیاسی معتقد به نظام هموار می‌کند.

ابوترابی‌فرد در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا کسی درباره تأیید صلاحیت‌ها برای پا در میانی به هیأت رئیسه مجلس مراجعه کرده است یا نه؟ یادآور شد: در چارچوبی که اشاره شد، اعتراضاتی خواهد شد، ما هم بر اساس شناختی که داریم و وظیفه قانونی و شرعی خود انجام وظیفه خواهیم کرد.

لایحه بودجه 95 به کمیسیون‌های تخصصی ارسال شد

وی در بخش پایانی سخنانش درباره نحوه رسیدگی به بودجه 95 تصریح کرد: ما نگاه مشترکی در این حوزه با دولت داریم، ما از فرصتی که برای بررسی برنامه ششم و بودجه 95 داریم، استفاده می‌کنیم، بنده امروز لایحه بودجه را به کمیسیون‌های تخصصی ارسال کردم، آنها نیز موظف هستند بعد از 15 روز با دریافت پیشنهادات نمایدگان مجلس، نظر نهایی خود را به کمیسیون تلفیق بودجه اعلام کنند.

وی اعلام کرد در روزهای نخست هفته آینده اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 95 تشکیل خواهد شد.

نایب رئیس اول مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم کمیسیون تلفیق بتواند گزارش نهایی خود را در زمان مشخص ارائه کند، اگر در این روند بر اساس برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده حرکت نکردیم و نیازی به بودجه دودوازدهم بود، با دولت به تصمیم مشترک خواهیم رسید و راه را برای دستگاه‌های اجرایی در آغاز سال 95 هموار خواهیم کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی