منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
شناسه خبر: 308329
گروه :خبر
139412221107033957322434

مدیر کل سازمان محیط زیست هرمزگان با بیان اینکه تصفیه خانه شهربندرعباس با استانداردهای زیست محیطی فاصله دارد، تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس هنوز به معیار های استاندار نرسده و روزانه حجم بالایی از لجن ها این مرکز به محیط اطراف و خور سرازیر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مجید وفا دار، مدیر کل سازمان محیط زیست استان هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: سالانه 32 میلیون هکتار از جنگل های جهان از بین می روند که بیش از 15میلیارد درخت را شامل می شود.

 

وی با بیان ایم تا پایان سال 2020باید 8 میلیون اصله درخت کاشته شود، افزود: درختان جنگل خای حرا دومین تنوع زیستی دنیا است که باید آثار منفی آن را شناسایی کرد تا مانع از بین رفتن جنگل های حرا شد.

 

وفادار افرود: مقدار روزانه پسماند در استان یک هزارو 450تن است که 750تن مربوط به شهرها و 700 تن مربوط به روستاهای استان است.

 

وی ادامه داد: سرانه تولید پسماند در استان روزانه  918گرم است که میانگین آن در بندرعباس 800 گرم است همچنین میزان پسماند تفکیک شده در روز 40تن می باشد.

 

مدیر کل سازمان محیط زیست استان هرمزگان اظهار کرد: مقدار تولید تخلیه نخاله در استان روزانه یکصدو 5 سرویس کامیون است که 2 هزار و 600 گرم آن پسماند عفونی می باشد.

 

وی گفت:میزان گاز های آلاینده تولیدی در استان 5/2 میلیارد متر مکعب است که 96درصد متعلق به صنایع و 4درصد مربوط به مصرف خانگی است همچنین نیروگاه حرارتی حجم بالایی از گاز های آلاینده تولید می کند.

 

وفادار با بیان اینکه تصفیه خانه شهربندرعباس با استانداردهای زیست محیطی فاصله دارد، تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس هنوز به معیار های استاندار نرسده و روزانه حجم بالایی از لجن ها این مرکز به محیط اطراف و خور سرازیر می شود.

 

وی ادامه داد:کل فاضلاب تولیدی نوار ساحلی 37میلیون متر مکعب است که32 متر مکعب آن تصفیه می شود.

 

وفادار یادآور شد:مهمترین صنایع آب بر دارای پساب صنعتی می باشند که در دریا تخلیه می کنند بر این اساس روزانه 6میلیون و 784هزار متر معکب پساب صنعتی از 6 واحد وارد دریا می شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است