منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲
شناسه خبر: 266261
گروه :خبر
hormoz

رئیس جدید پارلمان ونزوئلا که از مخالفان دولت این کشور به شمار می آید، دستور داد تصاویر مربوط به «هوگو چاوز» و «سیمون بولیوار» از مجلس خارج شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، نمایندگان جدید پارلمان ونزوئلا در اولین هفته از آغاز فعالیت های خود، تصاویر مربوط به رئیس جمهور فقید این کشور را از مجلس خارج کردند.

«هنری راموس آلوپ» رئیس جدید پارلمان ونزوئلا که با داشتن گرایش به تفکرات لیبرال از مخالفان سرسخت حزب حاکم سوسیالیست در این کشور به شمار می آید، دستور خارج کردن تمامی تصاویر مربوط به «هوگو چاوز» رئیس جمهور فقید این کشور را از پارلمان صادر کرد.
وی در این باره گفت: این عکس ها را برای همسر و دخترش ببرید. اینجا گورستان نیست!
در دستور هنری راموس آلوپ رئیس جدید پارلمان ونزوئلا همچنین خارج کردن عکس های مربوط به «سیمون بولیوار» که نقش مهمی را در آزاد کردن آمریکای جنوبی از حاکمیت اسپانیا بر عهده داشته است نیز آمده بود.
این در حالیست که در پی پیروزی مخالفان دولت چپ گرای ونزوئلا در انتخابات اخیر که اکثراً با دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور نیز مخالف هستند، آن ها تهدید کرده اند که ظرف 6 ماه دولت وی را ساقط خواهند کرد.
برخی از مردم و همچنین نمایندگان طرفدار دولت به طرز برخورد ناشایست مخالفان دولت با تصاویر چاوز اعتراض کرده اند.
از سوی دیگر، مادورو نیز قول داده است که از دموکراسی در کشورش به شدت دفاع کند و در مقابل تهدیدات مخالفان عقب نشینی نکند.
پارلمان ونزوئلا با داشتن دو سوم کل آراء می تواند، قانون اساسی جدیدی برای این کشور تدوین و با استفاده از آن، دولت مادورو را ساقط کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند