منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
شناسه خبر: 218952
گروه :خبر
 

ای‌کاش در همان عراق می‌ماندند؛

تصاویر دردناک از بی حرمتی به شهدای گمنام ماسوله!

روز جمعه ۹۳/۵/۳۱ ساعت ۵ عصر در شهرک تاریخی ماسوله بود که دو شهید گمنام بر روی دستان مردم دیار بهجت تشییع و تدفین شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ شهری است که نیاز به معرفی ندارد. فومنی‌ها طی ۸ سال جوانانشان را برای دفاع از مرزهای جنوبی کشور اعزام و در طی ۲۷۰۰ روز مقاومت ۴۰۵ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کردند.مردمی که همیشه آشنای شهدا بوده‌اند و همیشه مرام و معرفت و ارادت خود را به شهدا اثبات کرده‌اند و این امر را می‌توان از حضور گسترده و پرشور مردم در گلزارهای شهدای شهرستان، چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن مشاهده کرد.

حال بیش از یک سال از زمان تدفین دو شهید گمنام بزرگوار در ماسوله که به حق فرمانروای قلوب ساکنین این شهرستان شده اند میگذرد اما هنوز هیچ اقدام خاصی در خصوص ساخت یادمان و نگهداری صحیح از مکان آن صورت نگرفته است.

در همان برهه از زمان اعتراضات زیادی از طرف مردم در ارتباط با ساخت جایگاه مناسب برای محل دفن این شهدا صورت گرفت که مردم با وعده اینکه این محل در آینده و پس از تکمیل طرح‌ها رونق می‌گیرد، دندان بر روی جگر گذاشتند.

تا مدت‌های زیادی برای این مزارهای بی نشان هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت و دقیقاً شبیه بقیع بر روی هر مزار یک سنگ معمولی قرار گرفت که فضای خاک آلوده و سوت و کور و بدون روشنایی حتی یک چراغ آنجا تصویر بقیع را برای مردم زنده می‌کرد و تا مدت‌ها این تشبیه بر سر زبان‌ها بود.

با پیگیری‌های به عمل آمده توسط برخی از جوانان حزب اللهی شهر بود که شاهد اقداماتی برای تکمیل یادمان در آنجا بودیم. البته از همان روز اول هیچ کاری در خصوص خدمت رسانی انجام نگرفته و حتی مراسمات سوم، هفتم و اربعین این شهدای والامقام به صورت خودجوش و توسط هیأت‌های مذهبی شهرستان برگزار گردید.

حال اما قضیه کمی فرق کرده است ؛ انگار برخی هنوز حرمت خون شهدا را درک نکرده اند ؛ انگار که ساحت این عزیزان خفته در خاک اما بنا به فرموده قرآن مجید که میفرماید «وَ لَا تحَْسَبنََّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون» البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده به حیات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود» دارای ارزش نمی باشد که بدین گونه چنین بی حرمتی هایی را انجام داده اند.

انگار که وارد یک هتل آپارتمان یا یک سوئیت شده اند که بدین شکل رخت و لباس پهن و برای خود محلی برای گذران زمان انتخاب کرده اند. چرا هیچ کس در انجا حضور ندارد تا از انجام چنین اعمال جلوگیری کند؟

اگر تا این حد حفظ و نگهداری حرمت شهدای گمنام ماسوله سخت است باید آرزو میکردیم که ای کاش هیچ وقت شاهد حضورشان در این منطقه نمی بودیم و ای کاش پیکرشان در همان عراق با احترام نگاه داشته میشد./انتهای پیام

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است