منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۹
شناسه خبر: 216718
گروه :خبر
13940610000150_PhotoA

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد «سیدعلی طباطبایی» از مقابل خانه این هنرمند در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مراسم تشییع پیکر مرحوم «علی طباطبایی» بازیگر 32 ساله سینما و تلویزیون از مقابل خانه این هنرمند برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم افرادی نظیر فریدون جیرانی، فرهاد قائمیان، افسانه چهره آزاد، مجید یاسر،محمود رضوی، محمدحسین لطیفی، کاوه سماک باشی،محمدرضا غفاری و … حضور داشتند که به محض حضورشان در فضا خبرنگار و عکاس‌های زیادی دور آنها را احاطه می‌کردند تا درباره دوستی و همکاری‌شان با سید علی طباطبایی بپرسند.

پیکر این هنرمند در میان حزن و اندوه خانواده وی و همچنین حاضران به سمت بهشت زهرا(س) به منظور تدفین در قطعه 231 تشییع شد.

زمانیکه کمال طباطبایی پدر زنده یاد علی طباطبایی برای همراهی پیکر پسر خود از خانه خارج شد، فریدون جیرانی به سرعت او را در آغوش گرفت و تسلی داد. وی که با دیدن پیکر فرزندش درحالی که به شدت می گریست گفت: علی من در جوانی رفت.

جیرانی درباره فوت مرحوم طباطبایی گفت: اصلا انتظار شنیدن چنین خبری نداشتم، علی حالش خوب بود و هر شب نقدهایش از سریال تعبیر وارونه یک رویا را از طریق پدرش به من منتقل می کرد، حتی در زمان ساخت سریال با ما به ارمنستان آمد. ما از سال 81 در سالاد فصل با هم همکاری داشتیم.

پیش بینی می‌شد که این مراسم با توجه به تعداد بالای پیام‌های تسلیتی که از سوی هنرمندان در فضای مجازی شده بود،‌ با حضور تعداد بیشتری از هنرمندان برگزار شود، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه تعداد کمی از هنرمندان که با علی طباطبایی ارتباط دوستانه داشتند در این مراسم حضور بهم رساندند و مابقی افرادی بودند که با کمال طباطبایی به صورت مشترک همکاری کرده بودند.

*دوربین‌های عکاسی و تصویربرداری رسانه‌ها از همان ساعت ۹ صبح در مقابل منزل پدری این بازیگر قرار گرفته شده بود و عکاسان خبرگزاری‌ها با تجمع در یک گوشه از این فضا به دنبال هنرمندان بودند که به محض رسیدن‌شان همگی به سمت وی رفته و از او عکاسی می‌کردند.

*در گوشه سمت چپ درب ورودی به منزل طباطبایی بنر بزرگی از عکس علی طباطبایی قرار داده بودند که زیر آن نیز اسم آن مرحوم را نوشته بودند.

*در ابتدای کوچه منتهی به منزل طباطبایی، وانت حامل گوسفند قرار گرفته بود که برای قربانی کردن جلوی پیکر علی طباطبایی در نظر گرفته شده بود.

*تعداد زیادی از افرادی که برای تشییع این جوان تازه درگذشته تلویزیون و سینما به مقابل منزلش آمده بودند،‌از هواداران و همسایه و اقوام بودند که اغلب اقوام به داخل خانه می‌رفتند و ما بقی در خیابان و زیر باران گهگاهی ایستاده بودند.

*همچنین به محض مشایعت کردن پیکر مرحوم و هدایت آن به داخل خانه به دلیل اینکه مادر و خواهرش به شدت بی تابی می‌کردند،‌مشایعت کنندگان ترجیح دادند تا پیکر مرحوم را به داخل خانه نبرند و به همان پارکینگ و درب ورودی بسنده کنند و از همانجا پیکر را به سمت بهشت زهرا (س) هدایت کردند.

*اتوبوس‌هایی برای ایاب و ذهاب مردم در نظر گرفته شده بود که برخی با ماشین شخصی و برخی نیز با اتوبوس راهی بهشت زهرا (س) شدند.

روز گذشته قرار بر این بود تا این مراسم از مقابل خانه سینما 2 به سمت بهشت زهرا (ع) انجام شود، اما طبق خواسته وی از مقابل منزلش تشییع شد.

سیدعلی طباطبایی فرزند سید کمال طباطبایی بود که در شامگاه یکشنبه هشتم شهریور بر اثر ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد.وی  در سریال هایی چون: بچه های نسبتا بد، قلب یخی، آشپزباشی،ترانه مادری، باجناق ها و …. به نقش آفرینی پرداخته است.

*همچنین در بهشت زهرا (س) نیز هنرمندان دیگری چون: سامان مقدم، امیر جعفری،جواد رضویان، مجید صالحی، میلاد کیمرام،محسن شایانفر نیز حضور داشتند و علی طباطبایی را در طبقه دوم خانه ابدی پدربزرگش که سال گذشته مرحوم شده بود، دفن کردند.

مراسم ختم و هفتم این هنرمند جوان  روز جمعه 13 شهریور ساعت 18 الی 19:30  در مسجد نور برگزار می‌شود.

**پیکر زنده یاد طباطبایی در طبقه دوم مزار پدربزرگش دفن شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی