منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
شناسه خبر: 184479
گروه :خبر
13940208000089_PhotoA

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام خبر تشکیل کارگروه ویژه برای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: هدف ناجا دستگیر کردن، پرونده‌سازی و معرفی افراد به دستگاه قضایی نیست بلکه‌ هدف ما بازدارندگی و اثر بخشی است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در هجدهمین گردهمایی تخصصی معاونین احتمالی ناجا به فرمایشات مقام معظم رهبری با فرماندهان ناجا اشاره و اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما حکم فرمان را دارد و باید عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: این فرمایشات در حوزه‌های مختلفی از جمله طرح‌های ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی، جاده‌ها و همچنین اقتدار و رأفت پلیس باید مبنای کار قرار گیرد.

این مقام ارشد انتظامی به مطالبات رهبر از دستگاه‌ها پرداخت و گفت: همیشه مطالباتی که رهبر از دستگاه‌ها دارند همان مطالبات مردم است و اصولا با برطرف شدن مطالبات آرامش به مردم برمی‌گردد.

سردار اشتری با بیان این مطلب که این موارد باید سرلوحه ما باشد،‌گفت:‌کارگروه ویژه برای فرمایشات مقام معظم رهبری تشکیل شده که معاونت اجتماعی ناجا نیز عضو آن است تا بتوان در حوزه اجتماعی نیز فرمایشات را عملی و اجتماعی کرد.

حفظ امنیت و آسایش مردم هدف اصلی ناجا است

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این مطلب که بهترین سرمایه ناجا اعتماد مردم به آن است، گفت: حفظ امنیت و آسایش مردم هدف اصلی ناجا است.

اشتری افزود: پل ارتباطی بین مردم و نیروی انتظامی و رسانه‌ها، معاونت اجتماعی بعنوان مجموعه‌ای است که می‌تواند هوشمندانه و با درایت زحمات همکاران را در نیروی انتظامی به جامعه منعکس کند و این نقش مهمی است.

این مقام ارشد نیروی انتظامی ادامه داد: به همان اندازه که مأموریت‌های ناجا اهمیت دارد نقش معاونین اجتماعی در سراسر کشور هم اهمیت دارد و امیدواریم با رویکرد جامعه‌محوری که ناجا دارد بتوانیم روز به روز بیش از گذشته ارتباط مان با مردم را افزایش دهیم.

سردار اشتری تصریح کرد: امروز بالاترین سرمایه و اعتماد به ناجا حاصل شده و این به جهت عملکرد مناسبی است که نیروی انتظامی داشته و به مردم انعکاس پیدا کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی بهترین سرمایه ناجا را اعتماد مردم به نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: معاونت اجتماعی وظیفه این را دارد که تقدم پیشگیری اجتماعی به پیشگیری اقدامات پلیسی داشته باشد و ما باید موضوعات امنیتی را اجتماعی کنیم و نباید موضوعات اجتماعی را امنیتی کنیم که این هنری است که در مجموعه ناجا به خصوص در معاونت اجتماعی ناجا وجود دارد.

وی افزود: بر پایه این باور با همین استعداد و نیروی انسانی مجرب باید این کار را بیشتر از گذشته انجام دهیم.

این مقام ارشد انتظامی کشور پلیس را در نظام اسلامی حافظ امنیت و آرامش مردم دانست و گفت: یکی از اهداف اصلی ناجا حفظ امنیت، آسایش و آرامش مردم و همچنین حفاظت از دستاوردهای انقلاب و ارزش هاست.

سردار اشتری در ادامه اظهار داشت: تمام توان خود را در سال 94 به کار خواهیم گرفت تا این آرامش و احساس امنیت افزایش پیدا کند.

وی وضعیت امنیتی جمهوری اسلامی ایران را بسیار خوب عنوان و تصریح کرد: اگر نگاهی به کشورهای همسایه و دورتر بیندازیم متوجه خواهیم شد که امنیت ما چقدر زیاد است و برای حفظ این امنیت نیاز به همکاری مردم، هماهنگی و همدلی بین نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی و در مجموع مردم و دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده را داریم.

ناجا نماد اقتدار حاکمیت است

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این مطلب که هدف ناجا پرونده‌سازی نیست، گفت: این که عده‌ای دستگیر شده و به دستگاه قضایی معرفی شوند هدف ما نیست؛‌ هدف ما بازدارندگی و اثر بخشی است.

وی اظهار داشت: ناجا بخشی از حاکمیت است و نماد اقتدار حاکمیت است اقتداری که به فرموده رهبری باید همراه با عدالت، ترهم و رأفت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امروز ناجا افتخار دارد در مقابل قانون گریزان، قانون شکنان و کسانی که خلاف جهت مردم و نظم عمومی حرکت می‌کنند با قاطعیت و اقتدار بایستد و پناهگاه مردم و آسیب‌دیده‌ها باشد.

این مقام ارشد انتظامی کشور به تقویت این اقتدار هوشمندانه پرداخت و گفت: باید به سمتی رفت که روز به روز این اقتدار هوشمندانه تقویت شود.

وی گفت: معاونت اجتماعی در فرهنگ‌سازی سازمانی و رفتار سازی کارکنان نقش دارد.

این مقام ارشد انتظامی کشور هدف نیروی انتظامی را حل کردن مشکلات مردم عنوان و تصریح کرد: این که اعلام می‌کنیم ارتقایی ارایه خدمات انتظامی مردم، همین دوایر اجتماعی است که حدود 600 دایره فعال داریم که بیش از 70 درصد پرونده‌ها را حل و فصل کردند که کار بسیار بزرگی است و ما می‌توانیم به عنوان یک سند افتخار آن را ارایه کنیم.

وی اظهار داشت: هدف ما پرونده سازی نیست و اینکه وی را دستگیر کرده و به دستگاه قضا معرفی کنیم، بلکه هدف ما بازدارندگی و اثربخشی است.

وی یکی از اولویت‌های برنامه‌های معاونت اجتماعی را انجام نظرسنجی‌های مستمر عنوان و تصریح کرد: درصددیم که با این کار هوشمندانه نقاط ضعف را برطرف و قوت را تقویت کنیم و بتوانیم آنچه مکه خواسته مردم متدین و ولایت‌مدار است را جامع عمل بپوشانیم.

وی به پیش رو بودن هفته ناجا اشاره کرد و گفت: باید با یک کار آسیب‌شناسی و کارگاهی دقیق و علمی برنامه‌های هفته ناجا را در نظر گرفته و ببینیم که هدف اصلی که ارتباط بین ناجا با مردم و نخبگان است چگونه در سالهای گذشته انجام شده و این اقدامات مثبت بوده یا احیانا منفی.

این مقام ارشد انتظامی کشور ادامه داد: باید خدماتی که ناجا ارایه می‌دهد از مرز گرفته تا داخل شهرها و برخورد با مجرمین و ارایه خدمت به مردم کارشناسانه ارایه شود و آن چیزی که ارایه می‌شود باور پذیر بوده و با واقعیت منطبق باشد و باید عملکرد خود را به مردم ارایه داده و نظرات را از مردم و نخبگان استنباط کرد.

سردار اشتری به علاقه مردم به پلیس اشاره کرد و افزود: در تمام ماموریت‌ها مشاهده کردیم که مردم به پلیس اعتماد دارند و احترام می‌گذارند البته نقدی هم دارند و این انتقادات که به صورت شفاهی و کتبی به دست ما می‌رسد بنابر علاقه‌ای است که مردم به پلیس دارند و ما باید این ارتباط را بیشتر کنیم.

وی اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی به موقع برای اقشار مختلف جامعه در جلوگیری از بروز یک سری جرایم را موثر دانست و گفت: یکی از اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه در مقابل مجرمین آگاه سازی و اطلاع رسانی به موقع به مردم است که با یک برنامه‌ریزی خوب هر استانی می‌تواند با توجه به تهدیدات به خود برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و ببیند که چگونه در فضای حقیقی و مجازی می‌تواند آرامش و امنیت روانی را به مردم هدیه کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است