منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
شناسه خبر: 318049
گروه :خبر
IMG_2162

مسئول بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد گفت: گروه‌های جهادی در زمینه تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی ساکت ننشسته‌اند و کارگروهی تخصصی در زمینه اقتصاد مقاومتی و راهکارهای تحقق آن ایجاد کرده و آماده همکاری با سایر نهادها هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، محمد میرزاده مسئول بسیج سازندگی، در جمع نخبگان اقتصادی شهرستان درباره نقش گروه‌های جهادی در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی تأکیدات زیادی داشته و به دولت هم تأکید کرده‌اند که از ظرفیت‌ها و امکانات بسیج ‌استفاده کند و یکی از فلسفه‌های وجودی بسیج به عنوان نیروی مردمی این است که در موارد بحرانی که سایر دستگاه‌ها امکان ورود نداشته باشند، ورود کرده و مشکلات را برطرف کند.

 

وی ادامه داد: بسیج در زمینه محرومیتزدایی ورود کرد و خوشبختانه موفق بود. موضوع اقتصاد مقاومتی از مواردی است که اقداماتی در راستای تحقق آن قبل از مطرح شدن شعار سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری شروع شد اما به نظرم هنوز این اقدامات کافی نبوده و بسیاری از گروه‌های جهادی با توجه به شرایط بومی و منطقه‌ای خود در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.

 

میرزاده اظهار کرد: لازم است این گروه‌ها با توجه به نیازهای هر منطقه، گروه‌های تخصصی را تشکیل دهند و به ارائه خدمات لازم در زمینه  محرومیت‌زدایی و فعالیت در سایر عرصه‌ها بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: در نوروز سال جاری، دوستان بسیج در شهرستان حاجی آباد 75 کارگاه تولیدی راه اندازی و وام به بسیجیان پرداخت کرده ایت و در راستای محرومیت زدایی فعالیت کرده و برخی از بسیجیان ما در شهرستان در زمینه پرورش شترمرغ و بلدرچین فعایت‌هایی انجام دادند اما چیزی که نباید فراموش کرد این است که اقتصاد مقاومتی، هم جنبه درونی و هم بیرونی دارد و تا در درون اتفاقی رخ ندهد در سایر حوزه‌ها موفقیتی حاصل نخواهد شد.
میرزاده درباره ویژگی‌ حرکت جهادی عنوان کرد: مقام معظم رهبری، سال ۸۹ در جمع جهادگران بسیجی جملاتی را بیان کردند و هدف از شرکت در حرکت‌های جهادی را سه نکته برشمرند که اولین نکته این است که نباید فراموش کرد خودسازی و تقویت روحیه اعتماد به نفس جهادگران بسیجی بالا برود. دومین مورد آشنایی با واقعیات جامعه و کسب تجریبات و سومین مورد محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی است.

 

لازم به ذکر است که در این نشست مهند مهدی عباس پور به عنوان رئیس کارگروه اقتصادی بسیج سازندگی منصوب شدند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است