منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
شناسه خبر: 270239
گروه :خبر
غلامپور

بخشدار مرکزی پارسیان از تشکیل صندوق اعتباری خورد زنان در روستای بهده خبر داد و گفت: نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند اما تنها ۸ درصد در فعالیت‌های اشتغال‌زایی مشارکت دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، به نقل از پارسیان خبر ؛مصطفی غلام‌پور، بخشدار مرکزی شهرستان پارسیان در نشست مشترک مدیران اجرایی شهرستان، مسئولان روستای بهده و زنان فعال اقتصادی روستا از آغاز فعالیت صندوق اعتباری خورد زنان ابراز خرسندی کرد و گفت: روستاها بهترین ظرفیت برای تولید و مشارکت در بخش‌های اشتغال‌زایی هستند.

 

وی اضافه کرد: سیاست دولت بر ساماندهی روستائیان در روستاها است تا آنان بتوانند از شرایط زندگی خوبی برخوردار باشند لذا اگر توجه کرده باشید می‌بینید که روستاها از امکانات خدماتی و رفاهی خوبی برخوردار است.

 

بخشدار مرکزی خاطر نشان کرد: در گذشته با محرومیت روستاها و تمرکز امکانات در شهرها مهاجرت‌های زیادی به شهرها صورت گرفته بود که این روند در حال حاضر بسیار کند شده اما متوقف نشده است.

 

غلام‌پور تصریح کرد: روستاها از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و باید از این فرصت‌ها استفاده کرد زیرا این مناطق از امکانات طبیعی خوب گردشگری برخوردار هستند و می‌توان در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

 

وی وجود همدلی و یکپارچگی در روستاها را بهترین فرصت اشتغال‌زایی روستاها دانست و گفت: اسلام ما را به گرد هم آمدن برای رسیدن به هدفی مشترک تشویق کرده است لذا تشکل‌های روستایی با حضور روستائیان می‌تواند به تولید در روستاها کمک کند.

 

بخشدار مرکزی افزود: تشکیل صندوق‌های اعتباری با حضور روستائیان به تولید و اشتغال کمک می‌کند لذا تشکیل صندوق اعتباری خورد بانوان روستا می‌تواند نسلی پویا و بارور را به وجود بیاورد.

 

غلامپور جمعیت زنان کشور را حدود ۵۰ درصد خواند یادآور شد: متأسفانه باید عرض کنیم علی رغم اینکه جمعیت زنان کشور ۵۰ درصد هست اما سهم این قشر پر توان کشور در فعالیت‌های توسعه‌ای و اشتغالی فقط ۸ درصد هست که بسیار ناچیز می‌باشد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است