منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۸
شناسه خبر: 235523
گروه :خبر
13920309000388_PhotoA

پس از تعطیلی چندماهه کارگروه تشکیل‌شده برای بررسی لایحه اصلاح قانون بانکداری و لایحه قانون بانک مرکزی یکشنبه آینده جلسه بررسی این ۲ لایحه در معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، این وقفه چند ماهه در تشکیل جلسات بررسی لایحه اصلاح قانون بانکداری و لایحه قانون بانک مرکزی در حالی است که وزیر اقتصاد چند ماه پیش از نهایی شدن این دو لایحه تا پایان مهر ماه خبر داده بود.

روند بررسی این دو لایحه نشان می‌دهد که پس از موافقت مجلس با ارسال لایحه از سوی دولت و پیگیری طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربای مجلس در قالب لایحه دولت روند بررسی و تدوین دو لایحه بانکی از سوی دولت کند شد.

شنیده‌ها حاکی است هنوز اصلاحات توافق شده در متن این دو لایحه اعمال نشده و در صورت ادامه این روند اتمام بررسی لایحه در کارگروه تا پایان آبان ماه بعید به نظر می‌رسد.

بر اساس این گزارش پس از تصویب نهایی این دو لایحه در کارگروه مربوطه باید برای تصویب نهایی به کمیسیون اقتصادی دولت و هیأت وزیران ارسال شود و قطعاً مدت زمان بررسی این دو لایحه و نوبت تصویب آن در جلسه هیأت دولت کوتاه نخواهد بود.

به گزارش فارس، در همین راستا غلامرضا مصباحی مقدم عضو کارگروه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا مجلس با اشاره به طولانی شدن روند بررسی و تدوین لایحه قانون بانکداری در قانون بانک مرکزی توسط دولت اعلام کرد مجلس منتظر دولت نخواهد ماند و با توجه به اینکه پیش‌نویس لایحه دولت قبلاً‌ به مجلس ارائه شده است ما با تلفیق لایحه دولت با طرح مجلس آن را به صحن علنی ارائه خواهیم کرد.

به گزارش فارس، روند بررسی و تدوین قوانین و مقررات فرآیند طولانی دارد به طوری که با وجود تدوین قانون بانک مرکزی در سال 88، از آن زمان تا کنون این لایحه هنوز به مجلس ارائه نشده و فرآیند قانونی شدن را طی نکرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی