منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۰
شناسه خبر: 220424
گروه :خبر
13940531000629_PhotoA

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: چند روز قبل در محضر رهبر انقلاب جلسه‌ای متشکل از سران سه قوه در رابطه با خطراتی که فضای مجازی برای نسل جوان ایجاد کرده است، برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری امروز در مراسم افتتاح 140 مدرسه برکت که اهدایی رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: این مراسم برای افتتاح 140 مدرسه ‌ای است که ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، این مدارس را ساخته و در آستانه سال تحصیلی جدید در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

وی افزود: این موضوع خدمت بسیار بزرگی است و بنده تقارن اهدای این مدارس به آموزش و پرورش با سالروز ازدواج حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا(س) را به فال نیک می‌گیرم.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) گل سر سبد تمام زنان جهان است، خاطر نشان کرد: فاطمه زهرا(س) الگوی تمام زنان عالم هستند و شایسته است تمام زن‌های جامعه به نکات ارزشمند آن حضرت توجه کنند.

وی افزود: به وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تبریک می‌گویم که چه روز خوبی را برای افتتاح این مدارس انتخاب کرده‌اند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه باید آسیب‌ها را شناسایی کنیم، تصریح کرد: چند روز قبل در محضر رهبر انقلاب جلسه‌ای متشکل از سران سه قوه در رابطه با خطراتی که فضاهای مجازی برای نسل جوان ایجاد کرده است، برگزار شد.

وی افزود: این موضوع واقعا‌ً خطر جدی است که در خانه‌های مردم نفوذ کرده است و به عنوان نمونه در یک خانواده چندنفری وقتی پدر وارد منزل می‌شود می‌بیند که هر کدام از اعضای خانواده در یک اتاق مشغول استفاده از این فضای مجازی هستند که این کار ارتباط خانوادگی را مختل کرده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه این فکر را دشمنان شکل داده‌اند، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً‌ گفته است که هر چه داریم اعم از پیشرفت‌ها و دیگر موارد را از دوستان،‌ متحدان و شرکایمان دریغ نداریم و به آنها کمک می‌کنیم به جز اینترنت که با آنها شریک نمی‌شویم.

وی تصریح کرد: باید مسائل آسیب پذیر را بدانیم زیرا مواد مخدر هم باعث فریاد مسئولان شده و به مراکز آموزشی هم کشیده شده است که این موضوع نسل را دگرگون می‌کند و خانواده را از بین می‌برد و نابود می‌کند.

وی گفت:‌ مربیان دانش‌آموزان، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه احساس مسئولیت کنند و در هدایت، راهنمایی و تربیت این نسل آینده کمک کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی با بیان اینکه یک خلأ و حلقه مفقوده این است که نسل قدیم در حال از بین رفتن است، خاطر نشان کرد: اکنون باید دید که از یاران حقیقی امام(ره) چند نفر باقی مانده است؛ این نسل در حال تغییر است که البته خاصیت نسل همین است.

وی افزود: این جوانانی که روی کار می‌آیند نه امام(ره) را می‌بینند و نه آن فساد قبل از انقلاب را دیده‌اند؛‌ به عنوان نمونه مخارج جشن‌های 2500 ساله که یک مشت عیاش و مفت‌خور سران کشورها در کنار تخت‌جمشید برای خوش‌گذرانی دعوت می‌شدند نمونه‌ای است. فقط یک هواپیمای چارتر از یک رستوران فرانسوی با گارسون می‌آمد و غذا به این میهمانان می‌داد.

وی ادامه داد: خدا را شکر مسئولان با مردم همراه هستند و درد مردم را می‌فهمند و هفته‌ای نیست که رهبری با خانواده شهدا دیدار نداشته باشد و به هر استانی که سفر می‌کنند هم دیدار با خانواده شهدا را دارند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه بشاگرد نقطه‌ای در بلوچستان است که قبل از انقلاب مردم آنجا حتی شناسنامه نداشتند، گفت: آنها حتی نمی‌دانستند که بشاگرد جزو ایران است؛ در اوایل انقلاب به صورت ناشناس در نقطه‌ای از کوه‌های البرز در دهه محرم برای روضه‌خوانی رفتم که فاصله آنجا با تهران 250 کیلومتر هم نبود؛ در این روستاها مردار می‌پختند و اگر گوسفند و مرغ تلف می‌شد آن را می‌پختند و مشکل شرعی هم نمی‌دانستند ضمن اینکه جاده، برق و امکانات نداشتند و در عمرشان حتی شهر نزدیک خودشان را ندیده بودند.

وی افزود: خدا را شکر به برکات نظام اسلامی اکنون در آنجاها آب، برق، مدرسه، درمانگاه، پزشک ثابت، مخابرات و جاده آسفالت دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به محرومان دارد، اظهار کرد: محرومیت‌زدایی و کمک به مستمندان از توجهات رهبری است که البته متأسفانه هنوز مقداری از این مستمندان وجود دارد و مسئولان جواب یک محروم را هم به هر طریق نباید رد کنند.

وی در پایان گفت:‌ کسانی که در مراکز دولتی و حکومتی هستند درباره ذره ذره اموال دولتی مسئول هستند زیرا همیشه این مقامات را ندارند اما مسئولیت دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان