منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
شناسه خبر: 307954
گروه :خبر
maven_4468

معاون فرماندار رودان از ایجاد تشکل های آب بران در سطح شهرستان خبر داد و افزود : با وجود این تشکل ها مدیریت تعاونی ها و جداول آب برعهده خود مردم خواهد بود و اداره آب نیز بر این موضوع نظارت و مدیریت لازم را بعمل می آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ کورش نیک طبع معاون فرماندار رودان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رودان، گفت: کشاورزانی مورد توجه اداره آب منطقه قرار خواهند گرفت که منسوبات چاه آب کشاورزی آنها مطابق با ضوابط و برداشت آب آنان نیز در حد مجاز باشد و اگر تا سال 1383 بدهی حق نظاره ندارند بوسیله آب منطقه ای، پروانه چاه آنها به مدت سه سال تمدید می شود.

 

نیک طبع اظهار کرد: کشاورزان طبق سالهای گذشته صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند و به بهترین نوع ممکن مصرف منابع آب خود را مدیریت نمایند و به میزان بارندگی در سال گذشته اکتفا نکنند.

 

معاون فرماندار رودان افزود : مدیریت کشاورزان در مصرف آب بویژه در ساعات پیک مصرف، باعث کاهش هزینه برق، به شکل چشمگیری می شود.

 

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع آب در سطح شهرستان، بخشداریها و دهیاری ها قبل از صدور پروانه ساختمانی در روستاهایی که در مسیر رودخانه هستند استعلامات لازم را از اداره آب دریافت نمایند.

 

معاون فرماندار رودان از ایجاد تشکل های آب بران در سطح شهرستان خبر داد و افزود : با وجود این تشکل ها مدیریت تعاونی ها و جداول آب برعهده خود مردم خواهد بود و اداره آب نیز بر این موضوع نظارت و مدیریت لازم را بعمل می آورد.

 

نیک طبع اضافه کرد: تاکنون 864 هکتاز از ازاضی در شهرستان از آبیاری تحت فشار استفاده می کنند که به کارگیری این روش میزان مصرف آب در جداول قدیمی را به یک چهارم کاهش داده است .

 

کورش نیک طبع در پایان از تلاش اعضاء شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در جهت صرفه جویی و مدیریت  در مصرف آب تشکر کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند