منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
شناسه خبر: 203047
گروه :خبر
20150714_140041-e1436959858692-225x300

روحانی مبلغ بندر خمیر گفت : تشریفات و هزینه های بی جا خانواده ها را در راه اندازی یک ازدواج آسان دچار مشکل می کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت الاسلام و المسلمین بیرانوند روحانی مبلغ مستقر در شرکت سیمان بندر خمیر در گفتگو با خبرنگار لوار گفت: ازدواج یک مقوله ای است که هم دین آن را تائید فرموده ، هم سنت پیامبر (ص) و هم طبیعت و فطرت انسان بر آن صحه گذاشته است . خداوند متعال می فرماید : ( وخلقناکم ازواجا) ما شما را جفت آفریدیم . یا در سوره مبارک روم ، آیه 21 می فرماید: ( و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم موده و رحمه) و از نشانه های قدرت خدا این است که برایتان از جنس خودتان همسرانی آفرید تا به ایشان آرامش یابید و میان شما دوستی و مهربانی نهاد.در این آیه خداوند اشاره به آرامش روحی و طبیعی و فطری انسان نموده که با ازدواج صورت می گیرد.

وی در ادامه به آیه 21 سوره احزاب اشاره داشت و عنوان کرد: رسول خدا از ازدواج به عنوان سنت پسندیده یاد کرده و فرمودند : (النکاح سنتی …) پس خداوند سنت رسول خدا را که فرمود در زندگی او برای شما الگو است ، سنت او نیز برای ما الگو و اسوه خواهد بود.

بیرانوند اظهار داشت: بنابراین طبیعت و سرشت انسانی هم گواه به ازدواج می دهد که با خلق و خوی انسانی هماهنگ است . لذا در این مسئله مهم که هم دین ، سنت و هم عقل، فطرت و طبیعت انسان گواه بر آن است نیازمند تلاش بسیاری است که به دور از تشریفات و هزینه های بی جا که بعضا خانواده ها را دچار مشکل می کند صورت بگیرد. چرا که توقع زیادی باعث می شود که یک جوان نتواند به این فریضه الهی بپردازد و بعضا یک جامعه که با این شکل برخورد می کند و سن ازدواج در آن بالا می رود به یک جامعه پیر و کم تحرک تبدیل می شود و از لحاظ جمعیتی دچار مشکل می شوند واهداف جامعه اسلامی که همان تحقق آرمان های اسلام است به سرانجام نخواهد رسید.

روحانی مبلغ مستقر در شرکت سیمان بندر خمیر با بیان اینکه صدا وسیما در این امر مهم نقش بسزایی دارد، افزود : صدا و سیما به جای اینکه در خدمت اسلام و دین باشد ، بیشتر برنامه های سرگرم کننده مثل فوتبال وتبلیغات کالا و مانور دادن بر روی بازیگران و فیلمها و بعضا همین فوتبالیست ها و بازیگران فیلمها که این همه روی آنها تبلیغ می شود به عنوان الگو برای یک جوان و نوجوان معرفی می شوند و زمانیکه زندگی آنها را رصد می کنیم می بینیم که هنوز ازدواج نکرده اند و سن ازدواج آنها بالا رفته و به نوعی ازدواج بی کلاسی به حساب می آید. فیلمهایی که پخش می شود بیشتر حول محور عشق و یک سری مسائل پیش و پا افتاده می باشد و ارتباط پسر و دختران را راحت جلوه می دهد که همین خودش اثر بدی بر روی جامعه خواهد گذاشت. بنابراین صدا و سیما هنوز نتوانسته مقوله ازدواج را خوب و با سبک زندگی آسان نشان دهد.

بیرانوند در ادامه به موضوع کم جمعیت بودن خانواده ها اشاره داشت و گفت: یک فرهنگ اشتباه زمانی تبلیغ شد که فرزند کمتر زندگی بهتر و چنان روی آن مانور دادن که اکنون آثارش در جامعه می بینیم و ملاک و معیار به سمت مادیات و درآمد و پس انداز و راحتی کار و بعضا بی حوصلگی خانواده ها رفت وباعث شد که این مسئله در جامعه جا بیفتد.

وی خاطر نشان کرد : رسانه یک وظیفه سنگینی در قبال دین و مسائل دینی دارند و در مورد ازدواج هم که یک مقوله دینی است نباید بی اهمیت باشند ، ما مسلمانیم و اعتقاد به آخرت داریم لذا هر آنچه کاشت کنیم برداشت خواهیم کرد نباید رسانه ها از ترویج فرهنگ دینی به دور باشند . آنان می توانند به عنوان رسانه ملی کاری بزرگ انجام دهند با معرفی ازدواج های موفق و ساده ، تبلیغ بر روی این مسائل کمک زیادی به جامعه کنند.

روحانی مبلغ مستقر در شرکت سیمان بندر خمیر یاد آور شد: خانواده ها سهم مهمی در ازدواج جوانان دارند و باید تجمل گرایی را کنار گذاشته سعی و تلاش در ازدواج فرزندان داشته باشند . زمینه ازدواج دختر و پسر خود را فراهم کنند از تشریفات بی جا بپرهیزند و هر چه ازدواج به دور از تجمل و تشریفات باشد باعث می شود که جوانان با اندک بضاعتی هم که دارند ازدواج راحتی داشته باشند . تشویق به ازدواج و آموزش فرزندان برای تشکیل خانواده از وظایف مهم خانواده هاست.

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است