منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
شناسه خبر: 327057
گروه :خبر
13941201000664_PhotoA

تشدید درگیری‌ مزدوران سعودی با ارتش و کمیته‌های مردمی در تعز، رسیدن نیروهای انصار الله به نزدیکی باب المندب و بی نتیجه ماندن مذاکرات کویت در نتیجه جانبداری فرستاده سازمان ملل از هیات ریاض از جمله تازه‌ترین اخبار تحولات یمن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «عبدالله الجاری» یک منبع امنیتی در استان تعز در صنعا خبر داد: بسیاری از اهالی استان تعز در پی درگیری‌های شدید و بی وقفه و حمله به منازل و مناطق مسکونی از این استان گریخته و آواره دیگر مناطق یمن شدند.

وی افزود: خطوط تماس بین 2 منطقه کلابه و الزهراء شاهد درگیری‌های شدید بین ارتش و کمیته‌های مردمی با متحدان ائتلاف سعودی است که در نتیجه آن صدها تن از اهالی آنجا با ترک خانه و کاشانه خود به سوی مناطق الحوبان در شرق تعز رفتند.

در این درگیری‌ها که طی 2 روز گذشته شدت گرفته انواع تسلیحات سنگین شامل توپخانه و تانک بکارگرفته شده است.

شرق تعز و به طور مشخص مناطق کلابه، ثعبات، الجحملیه، شارع الاربعین و همچنین غرب این شهر و بخصوص منطقه الضباب، نیروی هوایی، شارع الثلاثین و مقر گردان 35 شاهد درگیری‌های شدیدی بین 2 طرف بود.

این در حالی است که هواپیماهای ائتلاف سعودی نیز در آسمان پیرامون شهر در حال پرواز هستند.

یک منبع محلی نیز خبر داد مزدوران دشمن سعودی-آمریکایی مناطق پراکنده در الوازعیه استان تعز با سلاح سنگین و متوسط هدف گرفتند.

ادامه نقض آتش‌بس توسط هواپیماهای سعودی

از سوی دیگر نیروی هوایی دشمن سعودی و مزدوران آن طی ساعات گذشته به نقض آتش‌بس در بسیاری از استان‌های یمن ادامه دادند.

یک منبع نظامی گفت: نیروی هوایی ائتلاف سعودی شهر «المصلوب» استان الجوف را بمباران کردند همزمان آسمان استان‌های تعز،الجوف، مأرب و شهر نهم استان صنعا نیز شاهد پرواز هواپیماهای سعودی بود.

به گفته این منبع، مزدوران دشمن سعودی منطقه مبدعه در شهر نهم صنعا را موشک باران کردند و همزمان رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یک خودروی زرهی مزدوران دشمن سعودی را در «حریب نهم» منهدم و سرنشینان آن را به هلاکت رساندند.

در استان تعز، مزدوران دشمن سعودی شهر ذباب را هدف حمله توپخانه‌ای گرفتند.

انصار الله به نزدیکی تنگه باب المندب رسید

در همین حال «حسین الحوثی»، فرمانده انصار الله خبر داد: نیروهای کمیته‌های انقلابی و ارتش یمن در پی سرکوب گروه‌های تروریستی طرفدار ائتلاف سعودی و کشته و زخمی کردن شمار زیادی از آنها به دروازه باب المندب رسیدند.

الحوثی گفت: نیروهای کمیته‌های انقلابی یمن با کمک ارتش این کشور به نزدیکی تنگه باب المندب یکی از مهم ترین مناطق یمن و آبراهه راهبردی رسیدند.

یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در ادامه پیشروی‌های خود با حمله به مواضع متحدان ائتلاف سعودی شماری از آنها را کشته و زخمی کرده و به نزدیکی باب المندب رسیدند.

این فرمانده یمنی گفت: ارتش و کمیته‌های مردمی متحدان ائتلاف سعودی را در 2 منطقه شعب الجن و الشوره محاصره کردند.

الحوثی گفت: مزدوران ائتلاف قصد انتقال اجساد کشته‌ها و زخمی‌های خود به عدن را داشتند که با ممانعت نیروهای مسلط بر عدن روبرو شدند که به بهانه اینکه کشته‌ها و زخمی‌های اهل استان تعز و نه استان‌های جنوبی هستند امکان پذیرش آنها در عدن نیست.

ولد الشیخ آلت دست عربستان در مذاکرات کویت است

در سایه سکوت جامعه جهانی به جنایات ائتلاف سعودی و مزدوران آن علیه کودکان و زنان یمنی، هیات میهنی تصمیم گرفت با نرفتن به کویت ضمانت‌هایی دریافت کند که به آتش بس کامل در یمن منجر شود.

سازمان ملل به وعده‌های خود به هیات میهنی وفا نکرده و کشورهایی که قرار بود در جریان مذاکرات به آتش‌بس پایبند باشند، عربستان برای تداوم بخشیدن به حملاتشان به آنها باج داده است.

جانبداری «اسماعیل ولد الشیخ» از هیات ریاض و رفتارهای غیرشفاف آن در مدیریت پرونده مذاکرات بر هیچ کس پوشیده نیست.

فرستاده ویژه سازمان ملل تحت فشارهای سعودی و بین المللی بزرگ به دنبال پاسخ به خواسته‌های هیات ریاض و رساندن مذاکرات کویت به اهداف عملیات طوفان قاطعیت علیه یمن است.

از همین روی بسیاری از طرف‌ها از ولد الشیخ به دلیل اینکه در طول مذاکرات ناکام سوئیس و همچنین مذاکرات جاری در کویت بدون اتخاذ بی طرفی به دنبال خواسته های عربستان است انتقاد می کنند.

پس از گذشت بیش از پنجاه روز از رایزنی‌های طرفین یمنی در کویت در هیچ کدام از هفت کنفرانس خبری و ده‌ها بیانیه‌ای که فرستاده ویژه سازمان ملل صادر کرده موضع واحدی که نشانه بی‌طرفی میانجیگر بین المللی و تلاش وی برای رسیدن به توافق بین طرفین برای رسیدن به راه حلی باشد اتخاذ نشده بود.

بیانیه‌های فرستاده سازمان ملل شامل نقاطی منفی بود که به ائتلاف عربستان اجازه ادامه حملات هوایی علیه استان‌های یمن و نقض مکرر آتش بس توسط مزدوران سعودی در ریاض را می‌داد علاوه بر اینکه ولدالشیخ تحریم اقتصادی یمن را اهرم فشاری برای امتیازگیری از هیات صنعا قرار داده است.

ولدالشیخ آشکارا در کنفرانس‌های خبری از عواقب فاجعه بار وخامت اوضاع اقتصادی یمن سخن گفته اما به دلایل آن اشاره ای نمی کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است