منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
شناسه خبر: 315741
گروه :خبر
13940922000270_PhotoA
 

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد

تشدید برخورد با موتورسواران متخلف/ جریمه و توقیف موتورسیکلت در انتظار متخلفان

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از تشدید برخورد پلیس با موتورسواران متخلف خبر داد و گفت: علاوه بر اعمال قانون و جریمه متناسب با نوع تخلف، موتورسیکلت توقیف خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ سرهنگ مراد مرادی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: نزدیک به 40 درصد تصادفات فوتی در شهر تهران در سال 94، متعلق به موتورسواران است.

معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهور فاتب، تصریح کرد:‌ با توجه به آنکه موتورسیکلت وسیله‌ای است که به لحاظ ایمنی و تعادل حداقل استانداردهای لازم را دارد و همچنین بخش عظیمی از رفتارهای ناهنجار در حوزه ترافیک مربوط به موتورسواران است،‌ لذا پلیس راهور فاتب به منظور ارتقا و انضباط بخشی به عبور و مرور، ساماندهی و انتظام‌بخشی موتورسواران حسب تدابیر فرماندهی تهران بزرگ، طرح‌های انتظامی- ترافیکی ویژه‌ای را برای راکبان موتورسیکلت تنظیم و به مرحله اجرا گذاشته است.

سرهنگ مرادی با بیان این مطلب که موتورسیکلت یک وسیله نقلیه محسوب شده و میزان ریسک‌پذیری آن حدود 20 برابر دیگر وسایل نقلیه است، اعلام کرد: کلیه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی که در مورد خودرو و سایر وسایل نقلیه جاری و ساری است شامل موتورسیکلت نیز خواهد شد؛‌ بنابر این تخلفات و ناهنجاری رفتاری راکبان موتورسیکلت نیز به طور ویژه توسط مأموران پلیس راهور فاتب رصد و کنترل خواهد شد.

این مقام ارشد راهور پایتخت، تخلفات ویژه و مد نظر پلیس در طرح برخورد با موتورسواران متخلف را حرکت در پیاده‌رو، حرکت در خلاف جهت، حرکت در محل‌های ممنوع،‌ عدم استفاده از کلاه ایمنی،‌ تردد در خطوط ویژه،‌ تک‌چرخ، حرکات نمایشی و مارپیچ عنوان کرد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، گفت:‌ موارد مطرح شده از جمله تخلفاتی هستند که به صورت ویژه در دستور کار پلیس راهور پایتخت قرار دارند.

سرهنگ مرادی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد نوع و چگونگی برخورد پلیس با این دسته از تخلفات موتورسواران، اعلام کرد: علاوه بر اعمال قانون و جریمه متناسب با نوع تخلف، موتورسیکلت توسط کفی به پارکینگ منتقل می‌شود و در مرحله اول یک هفته توقیف خواهد شد.

وی افزود: در صورت تکرار تخلف، موتورسیکلت به مدت یک ماه توقیف می‌شود.

این مقام ارشد راهور تهران با اعلام این مطلب که قانونگذار مجازات‌های سختگیرانه‌ای برای موتورسواران متخلف پیش‌بینی کرده، به موتورسواران توصیه کرد: با توجه به اینکه موتورسیکلت حداقل ایمنی و استاندارد لازم را داراست حتماً از کلاه ایمنی استفاده کرده و علاوه بر رعایت قوانین و مقررات به حقوق شهروندان احترام گذاشته و ایمنی و سلامت خود و دیگران را به مخاطره نیندازند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی