منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۵
شناسه خبر: 188834
گروه :خبر
13930209000226_PhotoA

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه شناور تندرو با سرعت ۱۱۰ نات را تست کردیم، ‌گفت: آمریکا همیشه در خلیج‌فارس منفعل است و تمکین می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در چهارمین همایش ملی شناورهای تندرو که صبح امروز در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برگزار شد اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه در حوزه شناورهای تندرو با وزارت دفاع و شرکت‌های خصوصی در ارتباط است.

وی افزود: شناورهای تندروی غیر نظامی در دنیا بسیار زیاد است و ما شناورهای با سرعت 109 تا 110 نات را حفظ کردیم.

فدوی تاکید کرد: در گذشته شناورهای نظامی تندور مجهز به موشک اژدر و توپ وجود نداشت و ما خودمان این کار را شروع کردیم و با اعتماد به نفس سلاح را بر روی شناور تندرو آوردیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: آزمایشگاه دریایی و حوضچه تفت نیروی دریایی سپاه در دانشگاه امام حسین در حال فعالیت است و می‌توانیم از این طریق شناورهای تندرو تا 120 نات را طراحی و تست کنیم.کاری که در گذشته مجبور بودیم در خارج انجام دهیم.

وی افزود:تنها کشوری که با شناور تندرو آمریکایی‌ها را مجبور به اظهار ناتوانی کرده ایران است. آمریکایی‌ها افرادی مستکبر هستند و حاضر نیستند ضعف خود را اعتراف کنند مگر اینکه دیگر نتوانند آن را کنترل کنند که این کار در حوزه شناورهای تندروی ما صورت گرفته است.

فدوی گفت: وزیر دفاع آمریکا اعتراف می‌کند که ناو هواپیمابرشان توسط شناورهای تندروی سپاه غرق می‌شود لذا وقتی نمی‌توانند راه مقابله پیدا کنند؛ می‌گویند باید استراتژی دریایی آمریکا را تغییر دهیم.

وی خاطرنشان کرد: فرمانده نیروی دریایی آمریکا نیز سه ماه پیش اعلام کرده بود که ما را از شر باروت در ناوها نجات دهید زیرا این باروت‌ها توانمندی شناورهای تندروی سپاه را افزایش می‌دهد و به جای آن لیزر و الکترومغناطیس قرار دهید زیرا در اثر اصابت منفجر نمی‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: آمریکایی ها در دریا منفعل هستند و هیچ موردی در خلیج فارس نیست که آخر آن همراه با تمکین آمریکایی‌ها نباشد و در همین 20 روز گذشته 3 الی 4 مورد مفصل داشتیم.

وی با اشاره به توقیف کشتی ورسک گفت: این موضوع سیاسی و نظامی نبود و حکمی بود که میان شرکت‌ها صادر شده بود و به نیروی دریایی سپاه، نیروی ارتش و نیروی انتظامی ابلاغ شده بود که هر کشتی متعلق به این شرکت را توقیف کنیم. این حکم هفتم ماه به ما ابلاغ شد و ما کمتر از 24 ساعت این کشتی را در تنگه هرمز توقیف کردیم.

فدوی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: در صحنه ای که قایق‌های تندروی ما در آن باشند آمریکایی‌ها منفعل و تمکین‌ کننده هستند. البته آمریکا هم در حوزه شناورهای تندرو وارد شد و آنها را به خلیج فارس آورد  اما یک عامل، محیط بر همه سیستم‌های شناور تندرو است که آمریکایی‌ها آنرا ندارند و آن فردی است که روی شناور سوار می‌شود. لذا آنها باز هم استراتژی خود را تغییر دادند و به سمت شناورهای بدون سرنشین رفتند.

فدوی با بیان اینکه آمریکا به دنبال این است تا شناورهای تندرو را قبل از شلیک شان هدف قرار دهد اظهار داشت: آمریکا جنگنده های F15 و بالگردها و شناورهای خودش را برای مقابله با شناورهای تندروی ما تقویت کرده است اما باز هم توان مقابله با آن را ندارد.

فدوی با اشاره به دستاوردهای نیروی سپاه گفت: طبق برنامه پنج ساله پنجم تا پایان امسال می‌بایست به هدفگذاری تولید انبوه شناور تندروی نظامی با سرعت 80 نات برسیم. این سرعت وحشتناکی در نیروهای دریایی جهان است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: لذا ما باید تلاش کنیم تا در چند ماه آینده  انبوه شناورهای تندرو با سرعت 80 نات و مجهز به موشک با برد 100 کیلومتر را داشته باشیم شناورهایی که هیچ کس نمی‌تواند آنرا بگیرد.

فدوی در پایان سخنانش با اشاره به رزمایش سال گذشته این نیرو اظهار داشت: در این رزمایش شناورهای تندرو و موشک‌های زیادی حضورداشتند و همه موشک‌ها به غیر از یک موشک به هدف اصابت کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است