منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
شناسه خبر: 275060
گروه :خبر
image617882

دولت یازدهم به هر دلیلی استقبال سرد اولاند از خودش را به رسیدگی مجدانه به تولیدات داخلی و تببین اقتصاد مفاومتی ترجیح می دهد و خریدهای اروپایی را مقدم بر تولیدات داخلی ارزیابی می کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سفر اروپایی حسن روحانی به ایتالیا و فرانسه را برخی از روزنامه های صبح امروز با عنوان سفری برای “خرید” یاد کرده اند…

خبرگزاری فرانسه و روزنامه فیگارو در روزهای پیش از سفر روحانی به پاریس لوران فابیوس را به باد انتقاد گرفته بودند که چرا با اظهار نظرهای ضد ایرانی خود شرایط را برای دست یابی فرانسه به بازار ایران دشوار می کند.

انتقادهایی که قطعا با اوضاع اقتصادی این روزهای فرانسه که با اعتصابهای متعدد کارگری در نتیجه سیاستهای ریاضت اقتصادی مواجه است بی ربط نیست.

بحرانی که با تزریق 33 میلیارد دلار پول ایران به کمپانی های فرانسوی در نتیجه قرارداد های سفر روحانی به این کشور، مرهم خواهد گرفت و خون تازه ای در رگ های اقتصاد فرانسه تزریق می شود.

جالب است بدانید که 90 درصد از حجم قرارداد های ایران با فرانسه مربوط به خرید ایرباسهایی است که تا پایان سال 96 به ایران واگذار می شوند. هواپیمایی که چند سال پیش تولید شده اند اما در نتیجه بحران های اقتصادی اروپا فروش نرفتند.

همچنین خودرو ساز پژو سیتروئن که در جریان تحریمها با فشار شریک آمریکاییش زیر همه قرارداد های خود با ایران زد و رفت نیز از دلارهای ایرانی متنعم شده است و محصولاتش را به کشور ما خواهد فروخت.

اما جای این سوال همچنان وجود دارد چرا فرانسه که همه مذاکره کنندگان ایرانی بدون استثنا او را عامل اصلی تعویق و اختلال در مذاکرات هسته ای و البته پلیس بدی که تابع رژیم صهیونیستی بود می دانستند باید اولین کشوری باشد که از سرمایه های ایرانی در پسا برجام متنعم شود… آیا نارو کمپانی های فرانسوی در روزهای تحریم و سنگ اندازی های فرانسه در طول مذاکرات، از این کشور یک “شریک مطمئن” در ذهن مردم ایران ساخته است؟

* آیا هدف سفر روحانی که جلب سرمایه گذاری خارجی بود محقق شد؟؟

رئیس جمهور روحانی قبل از سفر به ایتالیا و فرانسه یکی از اصلی ترین اهداف این سفر را جلب سرمایه گذاری های خارجی عنوان کرد.

اما آیا خرید نقد از ایتالیا و فرانسه و دریافت نسیه کالا آن هم در مبالغ هنگفت برابر با سرمایه گذاری خارجی است؟ اساسا این نگاه ایران را از تکنولوژی بهره مند کرده است یا اینکه کالاهای فرانسوی و ایتالیایی را به فروش رسانده است؟؟

اعتراف جالب نخست وزیر فرانسه به متضرر شدن پاریس از تحریم های ایران در حضور خود روحانی بیش از هرچیزی نشان دهنده شور و شوق فرانسوی ها از قرارداد های سود آور با ایران است.

مانوئل کارلوس ولس، نخست وزیر فرانسه در حضور وحانی اعلام کرد که فرانسه بیشترین ضرر را از تحریمهای ایران متحمل شده است.

*کارگران ایرانی زیر چکمه های ایتالیایی

بر اساس این گزارش هنوز تیم چند صد نفره همراهان رئیس جمهور از ایتالیا باز نگشته بود که گوشه و کنار پایتخت شاهد نصب بیلبورهایی منقوش به تبلیغ کفش ها و چرمینه های ایتالیایی شد.

خریدهایی که شاید روحانی می توانست به نحوی به جای آنها، اوضاع کارگران و تولیدی های داخلی را سامان دهد تا تولیدکنندگان ایرانی به جای نگاه کردن به بنر تولیدات خارجی، به فکر تبلیغات محصولات ایرانی خود بودند.

به هر حال دولت یازدهم به هر دلیلی استقبال سرد اولاند از خودش را به رسیدگی مجدانه به تولیدات داخلی و تببین اقتصاد مفاومتی ترجیح می دهد و خریدهای اروپایی را مقدم بر تولیدات داخلی ارزیابی می کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است