منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
شناسه خبر: 300428
گروه :خبر
13941211000574_PhotoA

سازمان عفو بین‌الملل گزارش داد دولت ترکیه صدها پناهجوی سوری را به صورت غیرقانونی مجبور کرده به خاک کشورشان و مناطق جنگ زده بازگردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سازمان عفو بین الملل گزارش داد که دولت آنکارا از اواسط ماه ژانویه به این طرف صدها پناهجوی سوری را مجبور کرده به خاک کشورشان بازگردند.

عفو بین‌الملل اشاره می‌کند که این اقدام نقض فاحش توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا درباره پذیرش مهاجران است.

کشورهای اتحادیه اروپا از جمله یونان اخیرا تعدادی از پناهجویان سوری را به کشور ترکیه بازگردانده است.

عفو بین‌الملل براساس تحقیقات خود در گزارش آورده است که دولت ترکیه روزانه صد پناهجوی سوری که در ترکیه ثبت نام نمی‌شوند را به کشورشان بازمی‌گرداند.

ترکیه و اتحادیه اروپا اخیرا به یک توافق درباره سیل پناهجویان دست یافتند که بر اساس آن آنکارا در ازای دریافت کمکهای مالی و سیاسی از انتقال پناهجویان به اتحادیه اروپا جلوئگیری کند.

کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل نیز از دولت آنکارا درخواست کرده است که به پناهجویانی که از اروپا بازگردانده می‌شوند دسترسی بدهد تا مطمئن شود که آنها می‌توانند از خدمات و حمایتهای بین‌المللی مرتبط با پناهندگان بهره مند شوند و از خطر بازگشت به سوریه در امان باشند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی