منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸
شناسه خبر: 278310
گروه :خبر
image629635

عکس‌های ماهواره‌ای گرفته‌شده از مرز شهر ریحانی ترکیه و سرمداِ سوریه در فاصله چهار ماه گذشته تا ماه پیش، نشان‌دهنده ساخت‌وسازها و انتقال تجهیزات نظامی ترکیه به این ناحیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛، پایگاه خبری شبکه العالم نوشت: مقامات نظامی روسیه پس از کشف «آماده‌سازی مخفیانه نظامی» ترکیه، از هدف این کشور برای هجوم به سوریه پرده‌برداری کرد.

مسکو اسناد کافی برای اتهام‌زدن به ترکیه را دارد؛ عکس‌های ماهواره‌ای گرفته‌شده از مرز شهر ریحانی ترکیه و سرمداِ سوریه در فاصله چهار ماه گذشته تا ماه پیش، نشان‌دهنده ساخت‌وسازها و انتقال تجهیزات نظامی ترکیه به این ناحیه است.

ژنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت: روسیه اعلام می‌دارد که ساخت‌وسازهای ترکیه در منطقه مرزی ترکیه و سوریه برای ارسال نیرو، تجهیزات و تسلیحات به سوریه به کار خواهد رفت.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه، حرکات اخیر ترکیه را نشانه‌های رو به رشد آماده‌سازی نظامی این کشور برای حمله به سوریه می‌داند.

اتهام کوناشنکوف به ترکیه، یک روز بعد از اتهام زنی روسیه به ترکیه برای تخطی از پیمان‌نامه بین‌الملل، با استثنا قراردادن مرزهای مشترک ترکیه- سوریه و پایگاه‌های هوایی مورد استفاده ناتو از دید پهبادهای غیرمسلح نظارتی، اعلام شد.

پیمان‌نامه آسمان باز به هواپیماهای نظارتی غیرمسلح اجازه می‌دهد از تمام قلمروهای آمریکا، روسیه و ترکیه در منطقه سوریه تصویربرداری کنند، به‌جز مناطق مذکور!

روسیه این استثناء قائل‌شدن را خطرناک خوانده و آن را برای پنهان‌کردن فعالیت‌های نظامی غیرقانونی ترکیه در نزدیکی مرزهای سوریه اعلام می‌دارد.

کوناشنکوف اظهار داشته است که روسیه منابع اطلاعاتی بسیاری زیادی در خاورمیانه دارد و اگر ترکیه خیال کند با منع پرواز پهبادهای نظارتی می‌تواند چیزی را مخفی کند، خیلی غیرحرفه‌ای است.

روابط روسیه و ترکیه از زمان سرنگون‌کردن هواپیمای جنگنده روس در مرزهای سوریه توسط ترکیه، در تنش قرار گرفته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی