منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
شناسه خبر: 281549
گروه :خبر
thum-e4031b8fde5cdd76614-11_302772 (1)

مسئول بسیج سازندگی حاجی آباد با اشاره به مأموریت های مختلف بسیج سازندگی گفت: اولویت اصلی و اولیه بسیج سازندگی بحث اقتصاد مقاومتی و ترویج آن در جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم، محمد رضا نیکویی مسئول بسیج سازندگی حاجی اباد هدف عمده از مطرح شدن اقتصاد مقاومتی استفاده بهینه از منابع داخلی ،خود کفایی ،خود باوری و رهایی از وابستگی اقتصادی است که بعد از ابلاغ این دستور از سوی مقام معظم رهبری در برخی نهادهای دولتی شاهد اجرای آن هستیم.

نیکویی یکی از مهمترین نهادهایی که در راستای منویات رهبری به این مهم جامعه عمل پوشانده سپاه و قرارگاه سازندگی است که با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی موفقیت های چشمگیری را در رشد اقتصاد و اشتغالزایی برای جوانان داشته اند.

مسئول بسیج سازندگی حاجی اباد با اشاره به اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد:تحقق اقتصاد مقاومتی بر پایه تکیه بر درون و توانمند یهای درونی کشور در بخشی های صنایع،معادن و کشاورزی و …است.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج با اجرای اقتصاد مقاومتی توانسته مشاغلی را برای جوانان بیکار در حاجی آباد ایجاد کند گفت: ایجاد شغل بحث گسترده ای است که اگر در همه نهادها اجرایی شود شاهد رفع بیکاری جوانان در جامعه خواهیم بود.

نکویی افزود: امیدواریم با استفاده از ظرفیت های موجود بتوانیم در آینده در بخش های مختلف به ویژه صنایع تولیدی شاهد ایجاد طرح های جدید اقتصاد مقاومتی و اشتغال بیشتر جوانان باشیم.

وی بیان کرد: عرصه فعالیت های بسیج سازندگی گسترده بوده و هدف عمده این سازمان در راستای محرومیت زدایی ،مردم یاری،عمق بخشی داخلی،دلگرمی مردم به نظام، خدمت بی منت،کمک به دولت و کاهش هزینه های پنهان دولت می باشد که در نیمه دوم سال 91 تاکنون در راستای عمران و آبادانی و محرومیت زدایی با استفاده از کمک خاتم انبیاء انجام گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی حاجی آباد گفت: بسیج سازندگی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری کمک به دولت در امر اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن این امر در سال 92 فعالیت خود را در کشور به پشتوانه عظیم مردمی که همانا این پشتوانه جز بسیج سازندگی کس دیگر نمی تواند باشد آغاز نموده است.

 نیکویی تصریح کرد: این قرارگاه با راه اندازی 11 ستاد تخصصی در امر کشاورزی ،دامپروری، باغداری و منابع طبیعی و … و دو کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و کار آفرینی با12نفر کارشناس ارشد مسائل اقتصادی و خبره در امورات اشتغال و اقتصاد مقاومتی بخصوص امنیت غذایی اقلام و پنج عرصه شامل پرورش قارچ دکمه ای ،پرورش مرغ بومی ،کود ورمی کمپوست،پرورش آبزیان ،پرورش زنبور عسل احصا و اجرا نموده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری عرصه فعالیت این سازمان به 14 عرصه در استان رسیده گفت: عمده آنها صنایع تبدیلی است که شامل بسته بندی خشک کن، پودر، عصاره،رب ،ترشیجات، شوریجات،مربا، فراوری لبنیات و … می باشد.

نیکویی با اشاره به اشتغالزایی طرح های اقتصاد مقاومتی را80 طرح با 200 نفر اشتغال مستقیم و هفت 100 اشتغال غیر مستقیم دائم و موقت می باشد.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند: اقتصاد مقاومتی به هیچ وجه سیاست مقطعی نیست بلکه تدابیری راهبردی است که برای همه دوران ها ،چه تحریم ها باشد و چه نباشد مفید و راهگشا و پیش برنده است.

وی به تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی اشاره و بیان کرد: هدف از تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی،الگو سازی ،ایجاد تعادل و کنترل بازار عرضه و تقاضا ،افزایش توان اقتصادی کشاورزان و روستاییان ،کمک به امنیت غذایی و معیشت خانوار در افزایش سرانه تولید روستائیان ،ترویج فرهنگ تولید، خودکفایی و کارآفرینی در شهرستان است.

مسئول بسیج سازندگی حاجی آباد در سال 94 حدود بیست میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی 80 طرح تولیدی و در سال ۹۳ نیز ده میلیارد ریال برای 45نفر به متقاضیان در راستای اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است