منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
شناسه خبر: 371812
گروه :خبر
photo_2016-11-29_01-29-38
 

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان مطرح کرد:

ترویج سنت حسنه وقف درگرو فرهنگ‌سازی صحیح در جامعه است

رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان بیان کرد: ترویج و احیای سنت حسنه وقف درگرو فرهنگ‌سازی صحیح در جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ حسین هاشمی تختی، رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان که مصادف با نخستین روز از آغاز دهه وقف بود؛ اظهار کرد: احیای سنت وقف در پرتو فهم درست آن و بیان صحیح آن در جامعه است.

وی در ادامه افزود: در کنار سنت وقف مسئولان باید بدانند که در چه مسیری آن را وقف کنیم که این امر نیز نیازمند مدیریت خوب و صحیح است تا این فریضه را با توجه به نیازهای جامعه هدایت کنیم.

این مقام مسئول در توصیه به متولیان این امر اظهار کرد: درراه امر وقف کاربری خاصی را در نظر نگیرند تا اینکه متولیان بعدی مجبور باشند در مداربسته و جامدی حرکت کنند،چراکه قوام وقف به جریان و پویایی آن است.

نماینده مردم حوزه مرکزی استان هرمزگان در خانه ملت خاطرنشان کرد: ما باید جامعه را به مرحله‌ای برسانیم که مردم، وقف را به‌عنوان یک عمل دینی بپذیرند و انجام بدهند.

هاشمی تختی با یادآوری اینکه جمع‌آوری و شناساندن برکت‌های عمیق وقف به مردم و حفظ آن،  تدبیری هنرمندانه را می‌طلبد گفت: چقدر خوب است که موقوفات را در زمینه‌های درمانی مانند بیمارستان‌ها و درمانگاه صرف کرد و به‌عنوان یک امر ماندگار مورداستفاده قرار بگیرند.

نماینده حوزه مرکزی استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای حل‌وفصل مطالبات و مشکلات پیش روی این اداره هم باید ایرادات قانونی احصا و از طریق نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی بازتاب داده شوند تا نتیجه‌بخش باشد.

در پایان این دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با اهدای لوحی به‌رسم یادبود از حسین هاشمی تختی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت