منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 207454
گروه :خبر
13940504000266_PhotoA

خطوط دفاعی و اولیه افراد مسلح تروریست در شهر زبدانی در نتیجه حملات سنگین ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان در هم شکسته و بخش عمده‌ای از این عناصر در مساحتی کمتر از دو کیلومتر مربع محاصره شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه در ادامه عملیات پاکسازی شهر زبدانی، شنبه‌شب (دیشب) موفق شدند در محور منطقه «الشلاح» به سمت محله «الزعطوط» پیشروی کنند و بعد از چندین ساعت درگیری بر منطقه مسلط شوند.

همزمان با پیشروی نیروهای حزب‌الله، توپخانه ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در مناطق «النابوع و المحطه» هدف قرار داد که در نتیجه این حملات ده‌ها تن از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.

آمار دقیقی از این تلفات گروه‌های مسلح در دست نیست.

به گزارش فارس،‌ بعد از پاکسازی مسجد «بردی» و ساختمان‌های اطراف آن که یکی از مراکز تجمع تروریست‌ها در شهر محسوب می‌شد، تعدادی از نیروهای حزب‌الله و نیروهای ارتش سوریه با رسیدن سلاح‌های جدید عملیات پاکسازی و پیشروی خود را به سمت جنوب غربی شهر آغاز کردند تا از بازگشت تروریست‌ها به منطقه جلوگیری کنند.

در این عملیات پاکسازی (در محور جنوب غربی) بیش از 30 تن از تروریست‌های «جبهه النصره و احرارالشام» کشته و ده‌ها تن زخمی شدند و مقدار زیادی سلاح، مهمات و دو خودروی مجهز به دوشکای تروریست‌ها نابود شد.

به گزارش فارس نیروهای حزب‌الله در حال پیشروی به سمت مناطق مسکونی واقع در شمال مسجد بردی هستند که در جنوب غرب شهر زبدانی واقع است و سعی بر این دارند که از مناطق شمالی مسجد را که به مرکز شهر متصل می‌شود، به سمت غربی و جنوب غربی پاکسازی کنند.

با پیشروی حزب الله در چند روز گذشته عناصر تروریستی جبهه النصره و احرار الشام حاضر در شهر زبدانی در وسعتی نزدیک به یک کیلومتر (و یا کمتر از یک و نیم کیلومتری) در محاصره کامل نیروهای سوری و نیروهای حزب‌الله قرار گرفته‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری