منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۱
شناسه خبر: 302564
گروه :خبر
139409141822352076653384

مصر در حالی پخش برنامه‌های شبکه‌ ماهواره‌ای المنار را متوقف کرد که بسیاری از شبکه‌های عرب زبان با اهداف از پیش تعیین شده فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شبکه المنار یکی از شبکه‌های فعال در پوشش اخبار خاورمیانه به شمار می رود که از سال‌ها پیش فعالیت خود را در فضای رسانه‌ای آغاز کرده است.

این شبکه وابسته به حزب الله لبنان و بازگو کننده واقعیات جهان است و در ساعت‌های مختلف علاوه بر پخش اخبار، برنامه‌های مستند و نشست‌های سیاسی نیز پوشش می‌دهد و در گفتگو با کارشناسان اتفاقات میدانی خاورمیانه را تحلیل می‌کند.

 

گویا حقیقت گویی این شبکه پر مخاطب عربی به مذاق برخی رهبران کشورهای عربی خوش نیامده و علاوه بر محدودیت‌هایی که برای خبرنگاران آن در کشورهای خود ایجاد کرده بودند این بار پروژه حذف آن را از فرستنده‌های ماهوره‌ای کلید زده‌اند.

 

در همین راستا کشور مصر برای خوش خدمتی به اسرائیل و برخی کشورهای عربی پخش برنامه‌های شبکه المنار را از شبکه ماهواره‌ای «نایل ست» متوقف کرده است.

 

البته بنا بر آنچه روزنامه «الدیار» چاپ لبنان اظهار کرده سفر پادشاه عربستان به مصر و فشار این کشور بر مصر یکی از دلایل اصلی توقف پخش برنامه‌های المنار بوده است.

 

آنچه مدیران شبکه ماهواره‌ای نایل ست ادعا کرده بودند و بر آن اصرار داشتند موضوعات فنی و اداری توقف پخش برنامه‌های المنار بوده که این موضوع کاملاً گمراه کننده و خارج از عرف و واقعیت بوده و در همین راستا روزنامه «الدیار» نوشته توقف برنامه‌ها به دلیل فشار عربستان بر مصر به دلیل موضع اصولی حزب الله در منازعه عربی اسرائیلی و نیز موضوعات مرتبط با کشورهای عربی و اسلامی از جمله یمن، لبنان، عراق و موضوع مقاومت در سوریه بوده است.

 

شبکه المنار تحرکات گروه‌های تروریستی موجود در منطقه را به خوبی رصد می‌کند و عامل بازدارندگی خوبی در مقابل جنگ رسانه‌ای گروه‌های تروریستی است که این موضوع به مذاق حامیان گروه‌های تروریستی خوش نمی‌آید و تعجب ایجاست چرا کشوری مانند مصر که خود به نوعی از سوی گروه‌های تروریسی تهدید می‌شود فریب عربستان در توقف پخش برنامه‌های المنار خورد.

 

افزون بر همه اینها جای سوال باقی می‌ماند چگونه گروه‌های تروریستی به راحتی شبکه‌های ماهواره‌ای را هدایت می‌کنند و از همه این فرستنده ها حمایت می‌شوند اما صدای مقاومت که خواستگاه زیادی در جهان اسلام دارد باید خاموش باشد؟!

 

عربستان سعودی که خود سابقه بدی در خاموش کردن صدای آزادی‌ خواهان و شبکه های مستقل خبری دارد و در چند سال گذشته بسیاری از شبکه های مستقل خبری از جمله «العالم» را تحریم کرده و مانع از پخش آن شده بود چگونه توانسته کشور به ظاهر مستقلی مانند مصر را ترغیب به برخورد با آزادی های بیان کرده باشد.

 

پادشاهان و حکام آل سعود که سابقه جنایت و خاموش کردن صدای مخالفین در داخل دارند با پا گذاشتن در عرصه خاموش کردن صدای مخالف خارج از مرزهای خود فصل جدیدی از استبداد و انحصار رسانه‌ ای را رقم زده اند و جامعه جهانی نباید در مقابل آن سکوت اختیار کند.

 

البته در این میان اعتراض برخی شبکه های مستقل و روزنامه نگاران توانسته موازنه خوبی را ایجاد کند و تحلیل گران با واکاوی علت برخورد اینچنینی با برنامه های ماهواره ای رسوایی دوچندان خاندان آل سعود و رهبران به ظاهر مستقل برخی کشورها را ترجیع بند برنامه های خود کردند و در ادامه خواهیم دید که «المنار» صدای مقاومت باقی خواهد ماند و آزادیخواهان در کشورهای عربی با اعتمادی دوچندان برنامه های المنار را پیگیری خواهند کرد.

 

بنابر اعلام روزنامه الدیار مدیر شبکه ماهواره‌ای المنار اقدام مصر را خوش خدمتی به عربستان خواند و گفت: تصمیم ظالمانه توقف پخش المنار قابل قبول نیست و کسی نمی تواند فعالیت این شبکه را متوقف کند.

 

رسانه های عربی خاموشی صدای المنار را دست آورد خوبی برای صهیونیست ها دانستند و توقف پخش برنامه ها را مسکنی زود گذر برای این رژیم دانستند که ممکن است خیلی دوام نداشته باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است