منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
شناسه خبر: 178074
گروه :خبر
696538

عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس علت حمله نظامی آل سعود را حکومت های سنتی و قدیمی دانست و گفت:ترس از به خطر افتادن منافع شخصی و حاکمیتی عامل اصلی حمله نظامی به کشور یمن است.

عزت الله یوسفیان ملا، عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در گفتگو باخبرنگار پارلمانی هرمز  حمله نظامی عربستان به یمن را تجاوزی آشکار دانست و گفت:در هر کشوری ممکن است اتفاقاتی نظیر انتخابات، کودتا رخ دهد اما کشورهای  همسایه به بهانه تاثیرات آن بر کشورشان حق حمله نظامی و رصد ندارند.

وی افزود: اینکه کشوری به بهانه تاثیر گذاری حوادث داخلی کشوری دیگر بر امنیت خود به مردم  حمله کند و زندگیشان را نابود کند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

یوسفیان ملا با بیان اینکه حمله نظامی به حریم یک کشور در هیچ قوانین بین المللی و غیر بین المللی پذیرفته نیست، اظهار کرد: سازمان ملل قعطنامه  مبنی بر پایان حمله نظامی و دستور به مذاکره صادر کرده اما این قطع نامه به شکل دیگری در حال اجرا است.

وی علت حمله نظامی آل سعود را حکومت های سنتی و قدیمی دانست و تصریح کرد: مردم که از این اشکال حکومتی خسته شده اند ؛ حکومت ها احتمال می دهند که اتفاقاتی که در کنار مرز های آنها رخ می دهد در داخل کشور آنها تاثیر گذار بگذارد و حاکمیت آنها را در خطر بیاندازد.

 

عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس تاکید کرد: ترس از به خطر افتادن منافع شخصی و حاکمیتی عامل اصلی حمله نظامی به کشور یمن است.

وی با بیان اینکه حمله نظامی بدون رعایت قوانین و جوامع بین المللی یک جرم است ، خاطر نشان کرد:  مبادی حقوق بشر و دادگاه های کیفری بین المللی باید برای هر یک از این حکام تشکیل پرونده بدهند و کلیه کسانی که دخالت داشته اند تنبیه شوند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است