منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
شناسه خبر: 224164
گروه :خبر
رزمندگان

کارشناس امور فرهنگی استان هرمزگان گفت: سخن گفتن از پیروزی های نظامی ، بدون بیان اوصاف ارزشی حماسه آفرینان و ترسیم فضای اخلاقی حاکم بر آن سالها ممکن نخواهد بود .

آمنه غلامزاده ، کارشناس فرهنگی در گفت وگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز، در خصوص هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: متجاوزان بعثی به عنوان جنود شیطان ، تمام صفات حاکم بر یک جامعه غیر انسانی را در عملکرد هشت ساله خود به ظهور رساندند و رزمندگان و ملت خداجوی ما تمام ارزش های متصور در یک جامعه خدایی را عینیت بخشیدند.

 

 

وی ادامه داد: محوریت اخلاق اسلامی در تمام مراحل و زنجیره دفاع مقدس یکی از تفاوت های اساسی جبهه ما با جبهه رژیم بعثی عراق بود ، اعتقاد ما این است همان گونه که دفاع ما یکی از مصادیق بارز جهاد فی سبیل الله بود ، جبهه های ما نیز محل تحقق ارزش های قرآنی شد.

 

 

کارشناس فرهنگی تصریح کرد: اعمال ضد انسانی رژیم بعثی و حامیان او و تایید آنها از سوی مجامع بین المللی از یک سو و اصالت اخلاق اسلامی و حاکمیت ارزش های انسانی در مردم هشت سال دفاع مقدس نهایتا پیروزی عاملان اخلاقی را در تاریخ بشر ثبت نمود.

 

 

غلامزاده ادامه داد: مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند : در همه مراحل این جنگ ، چه در عملیات نظامی جبهه ، چه در بیرون جبهه ، چه در برخورد با اسرا ، چه تبلیغات در همه مراحل ارزش ها واخلاق انسانی رعایت شد و کار بی اخلاقی وکار ضد ارزش و ضد بشر از این ملت صادر نشد .

 

 

وی ادامه داد: تحقیق پیرامون مصادیق اقدامات اخلاقی و ضد اخلاقی دو جبهه و ترسیم واقعی ارزش های حاکم بر جبهه خودی و دشمن و انتقال این ارزش ها به نسل جوان از وظایف راویان و دستگاه های ترویج فرهنگ مقاومت است .

 

 

عضو کمیسیون مجمع زنان استان هرمزگان گفت: در انتقال تاریخ نورانی دفاع هشت ساله و انعکاس حماسه دلیر مردان این آب و خاک ، سخن گفتن از پیروزی های نظامی ، بدون بیان اوصاف ارزشی حماسه آفرینان و ترسیم فضای اخلاقی حاکم بر آن سالها ممکن نخواهد بود .

 

 

غلامزاده افزود: نسل جوان و فعلی ما و همه ی آیندگان باید در تقابل هشت ساله ارزش های متضاد ، اخلاق الهی ، انسانی و حقوق بشر را به وضوح در جبهه خود بیابند و با عنایت به عملیاتی شدن این ارزش ها از سوی مجاهدان راه خدا ، این صفات پسندیده را در تمام مقاطع و مراحل زندگی خویش به کار گیرند.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است