منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۴
شناسه خبر: 273539
گروه :خبر
13940717000100_PhotoA

علی‌رغم لغو تحریم‌ها، انگلیس هنوز در حال بررسی مجوز دادن یا ندادن به 2 بانک ایرانی برای ازسرگیری فعالیتشان است و طی بیانیه‌ای اعلام کرد علی‌رغم حمایت لندن از روابط اقتصادی با ایران، برخی از تحریم‌ها همچنان پابرجاست از اینرو تجار انگلیسی باید اطمینان یابند که از تمامی رژیم‌های تحریمی پیروی می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دو منبع آگاه به رویترز گفتند ناظران انگلیسی در حال بررسی این موضوع است که آیا به 2 بانک ایرانی در لندن پس از سال‌ها تحریم اجازه ازسرگیری فعالیت بدهند یا نه.

این منابع مطلع توضیح دادند بانک ملی و بانک بین‌المللی پرشیا تنها در صورتی قادر هستند دراین کشور فعالیت کنند که ضوابط بانک مرکزی انگلیس برای شرکت های مالی را رعایت کنند.

توافق هسته‌ای با ایران موجب شد تا در اوایل ماه جاری تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بانک‌های ایران کاهش یابد. این امر می‌تواند بانک‌های ایران را به انگلیس بازگرداند.

بانک خاورمیانه ایران و یک مقام ارشد بانک مرکزی این کشور روز جمعه به رویترز گفتند ایران طی هفته‌های آتی با مرتبط شدن بانک‌هایش به بانک‌های خارجی از طریق شبکه سوئیفت، بار دیگر به نظام بانکداری جهانی متصل خواهد شد.

به گفته این منابع، بانک ملی و بانک بین‌المللی پرشیا ماه‌هاست که در حال مذاکره با ناظران مالی و وزارت خزانه داری انگلیس در مورد از سرگیری فعالیت‌هایشان در این کشور هستند و نامشان در فهرست واحد آغاز به کار بانک های جدید وارد شده است. این واحد به بانک‌های جدیدی که می خواهند وارد بازار این کشور شوند، کمک می‌کند.

این دو بانک ایرانی اکنون در حال همکاری با ناظران هستند تا پیش از ازسرگیری فعالیت‌های خود، آنها را با مقررات جدید نظیر نیازهای سرمایه‌ای، مدیریت ریسک و نظارت مطابقت دهند و به این مرحله را سرعت بخشند.

دولت انگلیس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت انگلیس از توسعه روابط تجاری با ایران به طور کامل حمایت می‌کند و تجار انگلیسی را برای بهره بردن از فرصت‌های تجاری ایجاد شده، تشویق می‌کند… با این حال، برخی از تحریم‌ها همچنان پابرجاست از اینرو تجار انگلیسی باید اطمینان یابند که از تمامی رژیم های تحریمی پیروی می کنند.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است