منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۴۸
شناسه خبر: 354617
گروه :خبر
photo_2016-09-21_13-35-48
 

گفتگو/مسئول حفظ قرآن روستای بلبل آباد بشاگرد:

تربیت ۵۰ قرآن آموز در بشاگرد/مشکلات مالی سد راه فراگیری قرآن است

مسئول حفظ قرآن روستای بلبل آباد بشاگرد با اشاره به اینکه در راستای منویات رهبر انقلاب تربیت 50 قرآن آموز در روستای بلبل آباد بشاگرد صورت گرفت؛ افزود: مردم مناطق ما بسیار فقیر وکم درآمد هستند و در اجرای این طرح بامشکل مالی مواجه شدیم ومجبور شدیم بسیاری از هزینه ها را با قرض تامین کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسن زارعی مسئول حفظ قرآن روستای بلبل آباد شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به اینکه باتوجه به ضرورت واهمیت ارزش های قرآن در این منطقه و تحقق بخشیدن به توصیه رهبرمعظم انقلاب بر تربیت 10میلیون حافظ قرآن کریم طرح 52 روزه ی حفظ 4 جزء ، قرائت ،روخوانی و روان خوانی و تفسیر قرآن کریم را با 50 قرآن آموز ازهمه ی روستاهای همجوار به صورت شبانه روزی و تحت مربیگری سه مربی مجرب حفظ وقرائت در روستای بلبل آباد بشاگرد برگزار شد.

وی بیان کرد: امروزه باتوجه به چشم داشت دشمنان اسلام و مسلمین به ریشه کنی اسلام و فرهنگ اسلامی که برگرفته ازکلام پاک خداونداست ، نشر فرهنگ و معارف قرآن کریم بسیار ضروری است.

 

زارعی در ادامه افزود: قرآن کلام پاک خداونداست که جهت هدایت بشر ورساندن آنان به سعادت وقرب الهی نازل شده است ودارای برنامه هایی جامع و مدون برای لحظه لحظه ی زندگی بشراست .

مسئول حفظ قرآن روستای بلبل آباد بشاگرد با بیان اینکه برای ایجاد جامعه ای سالم وقرآنی که همه ی افراد آن قرآنی باشند جاری وساری ساختن نور قرآن در رگ وخون جامعه وافرادآن از اهمیت بسزایی برخوردار است ؛ تصریح کرد: این مسئله در مناطق محروم ودور افتاده مسئله ای بسیار حیاتی ودر واقع جهاد فی سبیل الله محسوب می شود .

 تربیت 50 قرآن آموز در بشاگرد

وی گفت: باتوجه به ضرورت واهمیت ارزشهای قرآن در این منطقه وتحقق بخشیدن به توصیه رهبرمعظم انقلاب بر تربیت 10میلیون حافظ درقرآن کریم تابستان امسال ازتاریخ 20 تیر سال جاری تا 10 شهریورماه سال جاری طرح 52 روزه ی حفظ 4 جزء ، قرائت ،روخوانی و روان خوانی و تفسیر قرآن کریم را با 50 قرآن آموز ازهمه ی روستاهای همجوار بصورت شبانه روزی و تحت مربیگری سه مربی مجرب حفظ وقرائت که از استان های دیگر دعوت کردیم که در روستای بلبل آباد برگزار شد.

زارعی در ادامه خاطر نشان کرد: طرح قرآنی الحافظون بازدهی بسیارخوبی داشت و از 2 تا 4 جزء حافظ قرآنی داشتیم و در زمینه ی روخوانی و روان خوانی و قرائت نیز پیشرفت بسیارخوب قرآن آموزان را شاهد بودیم که این طرح با موفقیت به اتمام رسید.

قرض 7 میلیون تومانی برای آموزش قرآن

مسئول حفظ قرآن روستای بلبل آباد بشاگرد با اشار به مشکلات این عرصه قرآنی ؛ تصریح کرد: مردم مناطق ما بسیار فقیر وکم درآمد هستند و در اجرای این طرح بامشکل مالی مواجه شدیم ومجبور شدیم بسیاری از هزینه ها را با قرض تامین کنیم و تا کنون قریب به 7 میلیون تومان بدهکار هستم .

لزوم ورود خیران به عرصه آموزش قرآن

وی در پایان از همه ی کسانی که در اجرای این طرح یاری کردند تقدیر و تشکر کرد و افزود: از همه ی مسئولین و خیران قرآنی جهت پرداخت بدهی این طرح حافظین قرآنی یاری می طلبم و امیدوارم که همگی بتوانیم با انفاق و خرج کردن برای نشر معارف قرآن در دایره ی شمول پرهیرگاران انفاق کننده ای که قرآن کریم هدایتگر آنان است قراربگیریم.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است