منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
شناسه خبر: 248865
گروه :خبر
admin-ajax.php

معاونت سیاسی بسیج دانشجویی استان گفت: تربیت نیروی همتراز با انقلاب اسلامی و تلاش برای حل چالشهای اساسی نظام جمهوری ایران را از اهم رسالت بسیج دانشجویی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ عارف رئوفی معاون سیاسی بسیج دانشجویی استان گفت: مهمترین اندوخته هر حکومتی که به منصه ظهور رسیده مبانی تئوریک و بنیان های فکری آن حکومت است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد تظاهراتی همچون قبل از انقلاب دوباره تکرار شود، اظهار کرد: بعنوان مثال مردم امریکا در جنبش وال استریت با اعتراض در خیابان وال استریت واقع در منهتن نیویورک که بانکها، بورس و دفاتر شرکتهای معروف سرمایه داری امریکا عموما درآن یافت می شوند و این مکان نماد تفکر لیبرال سرمایه داری غرب است تظاهرات کردند و امریکاییها از آن جنبش با افتخار یاد می کنند.

معاون سیاسی  بسیج دانشجویی استان تصریح کرد: مردم ایران مسلمان هستند و مبانی فکری آنان همچون انقلابشان برگرفته از اسلام ناب محمدی است و خود را دراین کشور صاحب خانه می دانند.

رئوفی افزود: اگر به شرایط روز کشورجمهوری اسلامی ایران نگاهی بیندازیم ممکن است مشکلات متعددی به لحاظ اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی وجود داشته باشد اما هیچگاه اعتراض خود را با حمله به مساجد، حسینیه ها، مکانها و مقدسات دینی نشان ندادند بلکه به پیروی از رهبرشان تنها خواستار رفع سو مدیریت توسط دولتمردان برای برون رفت از مشکلات هستند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)تاکید کرد: “تنها راه برون رفت از مشکلات، استحکام ساخت درونی نظام و رفع سوء مدیریت در درون نظام است” و طبق سخنان حضرت امام خمینی(ره) “برای مملکت اسلامی عار است که دستش را جلوی امریکا دراز کند.”

معاون سیاسی  بسیج دانشجویی استان گفت: نقطه تمایز جنبش وال استریت و اعتراض ماقبل انقلاب این است که در جنبش وال استریت مردم برای دنیای خودشان جنگیدند اما مردم ایران ابتدا برای آخرت و آرمانهای دینی خود  سپس برای دنیای خود اعتراض کردند و جنگیدند و در حال حاضر بعید است اعتراضاتی از این دست شکل بگیرد چون مردم ایران انقلاب را از آن خود می دانند.

رئوفی، با اشاره به سخن شهید بهشتی که “دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز مردم قضا می شود” اظهار کرد: اگر به سخن این عالم اندیشمند، وارسته و آشنا به فرهنگ و زبان ملل گوناگون بیندیشیم متوجه خواهیم شد که نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها خط شکن جریانهایی که در صف اول نبرد قرار دارند جوانان بخصوص دانشجویان هستند.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی استان تصریح کرد: اگر پیام امام خمینی(ره) در دوم آذرماه سال67 مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی صادر شد، پس از آن مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از مجموعه بسیج را رصد کنیم، امام راحل  بسیج دانشجویی را بعنوان یک تشکل مستقل و ضروری ترین تشکل در دانشگاهها دانستند.

رئوفی اهم رسالتهای سنگینی که برعهده بسیج دانشجویی است را تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد:  تلاش برای حل چالشهای اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران ، شبکه سازی ، کادرسازی و تشکیل هسته های مقاومت در سرتاسر جهان در نبرد با جبهه باطل از تکالیف بسیج دانشجویی است.

وی تصریح کرد: دانشجویی که استقلال فکری با رعایت اخلاق، منطق، استدلال و آزاد اندیشی داشته باشد و در محیطهای آکادمیک حرفها را خوب بشنود و حرف خود را با مطابق با شرایط ذکرشده، مطرح کند،  می تواند در فضای دانشگاه، کشور و در فضای بین المللی اثرگذار باشد و رهبری طیف عظیمی از جامعه را برای رسیدن به آرمانهای بلند خود برعهده داشته باشد.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی استان با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو خاطرنشان کرد: 15 آذرماه جلسه فعالین بسیج استان ساعت 9 در سالن آمفی تئاتر حسینیه عاشقان ثارالله، ساعت 12 برنامه ای تحت عنوان رسالت دانشجوی انقلابی در دانشگاه جامع هرمزگان و ساعت 18 همایش بزرگ دانشجوی تراز انقلاب اسلامی  در تالار شهید آوینی با حضور دکتر صفار هرندی و  همچنین 16 آذر به مناسبت روز دانشجو و اربعین دو شهید گمنام تدفین شده در دانشگاه علوم پزشکی ساعت 18 در پردیس دانشکده پزشکی با حضور دکتر سید رضا صدرالحسینی برگزار می شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است