منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹
شناسه خبر: 364197
گروه :خبر
photo_2016-10-29_11-41-14

ناظرشورای عالی قرآن و عترت بشاگرد افزود: تاسیس واحداث جامعه الحفظ بیت الزهرای روستای کشپیری با هدف تربیت حافظ کل در بشاگرد و مناطق محروم جنوب شرق کشور که تاکنون بیش از 50نفر حافظ کل تربیت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رحیم رحیمی ناظرشورای عالی قرآن و عترت بشاگرد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به شروع فعالیت های کانون مساجد شهرستان بشاگرد ؛ اظهار کرد: از سال 1393 ابتدا از روستاهای منطقه زنگیک برای راه اندازی کلاس های حفظ قرآن کریم همراه با روخوانی و روانخوانی و مفاهیم فعالیت این کانون آغاز شد.

وی در ادامه بیان کرد: از سال 93 تاکنون بیش از 800 نفر از دختران و پسران و خانم ها و آقایان بشاگردی در بیش از 50 روستا به صورت مستمر و مقطعی تحت تعلیم قرآنی هستند.

رحیمی با بیان اینکه فعالیت های موسسه آل یاسین در راستای مطالبات رهبری است ؛ تصریح کرد: توجه به قشر جوان مهم ترین هدف ما است وخصوصا در بحث تربیت حافظ قرآن تلاش های زیادی درحال انجام است.

ناظرشورای عالی قرآن و عترت بشاگرد به فعالیت های انجام شده موسسه آل یاسین در بشاگرد اشاره کرد و افزود:تربیت بیش از700نفر حافظ از یک جز الی25جز در روزانه ها؛ تشکیل بیش از 50شعبه قرآنی در روستاهای بشاگرد در بخش مرکزی و بخش گافر ؛ اعزام بیش از 150نفر از دانش آموزان و نونهالان قرآنی بصورت رایگان به مشهد مقدس ؛ توزیع واهدای بیش از هزارجلد قرآن کریم و 3 هزارجلد کتاب های مختلف دینی و مذهبی ؛ اهدای پوشاک وارزاق و جوایز نقدی وغیر نقدی به مبلغ بیش از 100میلیون تومان از  فعالیت های موسسه آل یاسین در بشاگرد می باشد.

وی تربیت بیش از 50 حافظ قرآن در بشاگرد را یکی از مهم ترین فعالیت های این موسسه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تاسیس واحداث جامعه الحفظ بیت الزهرای روستای کشپیری توسط حجت الاسلام شریف زاهدی متولی موسسه قرآنی آل یاسین میناب با هدف تربیت حافظ کل در بشاگرد و مناطق محروم جنوب شرق کشور که تاکنون بیش از 50نفر حافظ کل تربیت کرده است.

این مسئول به سایر فعالیت های انجام شده این موسسه پرداخت و تصریح کرد:نخستین دوره تخصصی قرآنی توسط استاد بین المللی دکترعلی حبیبی باحضور 110نفراز مربیان قرآنی بشاگرد در مدرسه شبانه روزی شهید رجایی سردشت به مدت 5روز بصورت شبانه روزی و رایگان ؛ انجام بیش از 50سفرفرهنگی وتوجیهی و بازدید از روستاها وشعبات توسط تولیت موسسه آل یاسین حجت الاسلام شریف زاهدی ؛ تشکیل شورای عالی قرآن وعترت دربشاگرد با مسئولیت متولی موسسه آل یاسین میناب ؛ حمایت مادی ومعنوی از بیش از صد طلبه بومی بشاگرد بخشی از فعالیت این موسسه قرآنی است.

ناظرشورای عالی قرآن و عترت بشاگرد ؛ حضوردرجشن ومراسمات مذهبی مختلف وحمایت مادی توسط شورای قرآنی بشاگرد وموسسه آل یاسین ؛ توزیع لوازم التحریر برای بیش از 400دانش آموز مناطق محروم بشاگرد ؛ تربیت بیش از700نفر حافظ از یک جز الی25جز در روزانه ها ؛ پخش بسیاری از جلسات وفعالیت های فرهنگی قرآنی از خبر صدا وسیمای خلیج فارس از دیگر فعالیت های این موسسه عنوان کرد.

رحیمی گفت: در آینده نزدیک ضمن فعالیت های نامبرده برنامه هایی در دستور کار موسسه آل یاسین است که با همکاری شورای عالی قرآن وعترت دربشاگرد اتفاق خواهد افتاد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت