منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۷
شناسه خبر: 278616
گروه :خبر
13941118000376_PhotoA

مناظره جمهوری‌خواهان حاشیه‌های زیادی داشت و «مارکو روبیو» به شدت مورد انتقاد رقبای خود قرار گرفت و «دونالد ترامپ» زمانی که به جب بوش گفت ساکت باشد، توسط حاضران «هو» شد. وی گفت تکنیک‌های بازجویی بدتر از «غرق مصنوعی» را می‌آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در یکی دیگر از مناظرات تلویزیونی نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، سناتور «مارکو روبیو» مورد انتقاد شدید چندین نفر از رقبای جمهوری‌خواه خود به دلیل نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار گرفت.

 «کریس کریستی» فرماندار ایالت «نیوجرسی» در این مناظره در انتقاد بسیار شدیدالحن، روبیو را بی تجربه و خام که از روی نوشته متن را می‌خواند، توصیف کرد.

روبیو که سناتور ایالت فلوریدا است همچنین مورد انتقاد شدید «دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز جمهوری خواهان قرار گرفت و در عوض با حمله به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، مقابله به مثل کرد.

این مناظره که در «منچستر» ایالت نیوهمپشایر برگزار شد، چهار روز قبل از برگزاری انتخابات درون حزبی در این ایالت برگزار شده است.

یکی از لحظاتی که در این مناظره حائز اهمیت است، زمانی است که «کریس کریستی» در انتقاد از روبیو گفت:«تو آنجا که لازم بود تصمیمات مهمی اتخاذ کنی، خودت را وارد عمل نکردی».

وی این سناتور جمهوری‌خواه را متهم به طرفه رفتن و وقت گذرانی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا متهم کرد و گفت که سخنرانی‌های شیوا و فصیح روبیو تأثیری در بهبود مردم آمریکا ندارد.

با اینحال، روبیو که روز دوشنبه هفته گذشته، در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت آیووا، جایگاه سوم را به خود تخصیص داده بود، در پاسخ به کریستی گفت که تو در حین طوفان شدید و سهمگین آمریکا از کمپین انتخاباتی خود به «نیوجرسی» بازنگشتی.

این مناظره که به میزبانی شبکه «ای بی سی نیوز» برگزار شد، شروع عجیب و غریبی داشت زیرا زمانیکه «بن کارسون» نامزد جمهوری‌خواه و جراح بازنشسته آماده می‌شد که مجریان برنامه او صدا کنند و وارد صحنه شود، مجریان ای بی سی نیوز، سناتور تد کروز را صدا کردند و او مجبور شد که در جای خود منتظر بماند.

زمانیکه مناظره جریان پیدا کرد، اختلافات نامزدهای جمهوری‌خواه درباره موضوعاتی چون امنیت ملی، مهاجرت و سقط جنین برجسته شد.

ترامپ که در نظرسنجی‌های نیوهمپشایر پیشتاز است، اعلام کرد که تکنیک‌های بازجویی بدتر از «غرق مصنوعی» را بازمی‌گرداند.

حاضران در مناظره زمانی به «هو کردن» ترامپ پرداختند که او در حین تبادل نظر تؤام با خشم با «جب بوش» بر سر تصرف اموال خصوصی توسط دولت به بوش گفت که ساکت شود.

«جب بوش» گفت که اگر لازم باشد علیه کره شمالی حمله پیش‌دستانه صورت می‌دهد و کریستی در خصوص موضوع سقط جنین با باقی رقبای خود اختلاف نظر داشت و گفت که در صورت تجاوز و زنای محارم، از سقط جنین حمایت می‌کند.

«جان کسیچ» از طرح ترامپ برای اخراج 11 میلیون مهاجر غیرقانونی انتقاد کرد زیرا این طرح بنیان خانواده را متلاشی می‌کند.

«تد کروز» از دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه در انتقاد از طرح خدمات درمانی اوباما گفت که پزشکی اجتماعی در کشورهای دیگر کارساز نیست و موجب جیره‌بندی می‌شود.

تد کروز همچنین از بن کارسون عذرخواهی کرد زیرا به رأی‌دهندگان آیووا گفته بود که این جراح بازنشسته قصد دارد از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کند.

فیلم مهم‌ترین لحظات این مناظره را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

در مناظره شب گذشته، کریس کریستی یکی از افرادی بود که به شدت به انتقاد از روبیو پرداخت و مدام او را به بی‌تجربگی متهم می‌کرد و می‌گفت که او همیشه متن‌هایش را از قبل آماده می‌کند.

زمانیکه روبیو یک جواب یک پاراگرافی آماده کرده بود، فرماندار نیوجرسی در انتقادی تند از روبیو گفت: «یک سخنرانی حفظ شده 25 ثانیه‌ای. همه توجه کنید، منظوم همین بود».

یکی از نقاط قوت روبیو در مناظرات گذشته، توانمندی برای منعطف کردن سخنرانی انتخاباتی به موضوعات مهم و محوری است اما کریستی این توانمندی را بعنوان نقطه ضعف روبیو معرفی کرده است.

بعد از برگزاری انتخابات درون حزبی ایالت نیوهمپشایر که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، باقی 50 ایالت باقی‌مانده، در هفته‌ها و ماههای آینده انتخابات برگزار می‌کنند.

هز حزب رسماً نامزد ریاست‌جمهوری خود را در گردهمایی ماه ژوئیه در واقع چهار ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا اعلام می‌کنند.انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز 8 نوامبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است