منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲
شناسه خبر: 219162
گروه :خبر
13921113000580_PhotoA

امام جمعه مشهد گفت: در جریان مذاکرات هسته‌ای یک عده با قلم‌های مسموم در فضای مجازی این نکته را مطرح کردند که استکبارستیزی تمام شده است، آمریکا را بزک کنیم و از شیطان بزرگ فرشته نجات ساختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این شهر که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در قرآن کریم و در سوره انسان آمده است که برای کفار زنجیرها و آتش با زبانه داغی را آماده کرده‌ایم، بنابراین خداوند در نکته نخست شناخت کافران را بیان می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: کسانی که با انسان الگوی قرآن که آن وجود مقدس حضرت علی (ع) است می‌جنگند باید گفت آنها کافر هستند و در ظلمت و تاریکی زندگی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هفته‌ای که گذشت هفته پرفضیلت زیارت مخصوص امام هشتم (ع)  بود، نکته‌ای که برای ما قابل تامل است بعد از زیارت امام حسین (ع) زیارت هیچ امامی به اندازه امام رضا (ع) مورد تاکید پیامبر قرار نگرفته است، بنابراین چرا این همه سفارش به زیارت حضرت رضا (ع) شده است؟

علم‌الهدی با بیان اینکه مسئله دور بودن مزار خیلی قابل توجه نیست چون اسلام دینی جدی است و به صرف یک حرکت احساسی امام و پیامبر (ص) این مقدار دستور نمی‌دهند، گفت: پیامبر و ائمه اطهار (ع) پیش‌بینی می‌کردند آینده اسلام به اینجا منتهی شود که اسلام در مدینه دیگر متمرکز نیست و خارج می‌شود بر این اساس مدینه پایگاه پیامبر و نشر قرآن به صورت پایگاه دشمنان در خواهد آمد همان گونه که امروز مشاهده می‌کنیم این شهر به کانون تاخت و تاز حزب دست‌ساز استعمار پیر ناپاک و وهابیت قرار گرفته است که مقدسات را زیر پایشان لگد مال می‌کنند.

وی ادامه داد: آن روز پیامبر اکرم (ص) پیش‌بینی کردند نقطه‌ای که دست استکبار به آن نمی‌رسد و کانون نشر توسعه اسلام در همه دنیا می‌شود و قبه‌الاسلام جهان در نقطه استراتژیک دنیا قرار می‌گیرد سرزمین خراسان است که دست استکبار به ایران اسلامی و این سرزمین نمی‌رسد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ما سرباز جریان پیامبر و ائمه اطهار (ع) هستیم، گفت: این جریان را باید حفظ کنیم و اجازه ندهیم مورد دستبرد دشمنان اسلام و استکبار جهانی قرار بگیرند، بنابراین کسانی که در گوشه کنار این خواب را می‌بینند که یک روزی دست و پای آمریکا و اروپا به اینجا دراز شود و با راحتی بخوابند، این یک خیال خامی است.

وی عنوان کرد: در جریان مذاکرات هسته‌ای که با اروپا و آمریکا شروع شد، یک عده با قلم‌های مسموم در فضای مجازی شروع کردند این سه نکته را در بین مردم پخش کردند نخست این است که استکبارستیزی تمام شده است، دوم این بود که با نظام بین‌المللی آمریکایی کنار بیاییم و آمریکا را بزک کنیم و از شیطان بزرگ فرشته نجات به تعبیر رهبری ساختند.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم مسئله اعتدال که شعار دولت بود با مسئله نرمالیزاسیون تفاوت دارد لذا نرمالیزاسیون یعنی انقلابی که در خط استکبارستیزی است و مسائل را عادی می‌کند و کارهای طرفداران استکبار را به عنوان بزک به مردم جلوه می‌دهد و نفرت مردم را کم می‌‌کند و به جایی برسیم که استکبار ستیزی را از بین ببریم و مرگ بر آمریکا نگوییم و کم کم سفارت آمریکا هم باز شود، همچنین باید گفت این ترافیک اروپایی در هفته گذشته خطرناک است و دولت هم موضع محکمی گرفته است اما این امر انسان را دچار اضطراب می‌کند.

خطیب جمعه مشهد یاد آور شد: یک روز مشاهده می‌کنیم که رئیس‌ جمهور از یک کشور و دو وزیر خارجه از یک طرف به همراه گروه اقتصادی به ایران می‌آیند اینجا لذا این ترافیک اروپایی برای مردم خطرناک است همان گونه که با سابقه‌ای که از این اروپایی‌ها دیده‌ایم جز دزدی و آدم‌کشی هیچ چیز دیگری مشاهده نکردیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینکه یک آقای وزیر بیاید با لبخند بگوید اینها آمده‌اند عذرخواهی کنند باید گفت آیا سر بچه را بند می‌کنید و فکر کرده‌اید مردم متوجه نمی‌شوند، چراکه این اقدام خارج کردن کشور و نظام از خط انقلاب است با این نگرش رهبری قاطعانه و قهرمانانه مقابل این قضیه ایستادند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز فرمودند مذاکرات ما با آمریکا فقط در زمینه هسته‌ای بود، اظهار داشت: ایشان صریحا اعلام کردند که مذاکرات ما فقط هسته‌ای بود و دیگر حرفی نخواهیم زد بر این اساس این گونه نیست که مسیر انقلاب را عوض کنیم و یک روزی چشم باز کنیم و ببینیم که مملکت همان کشور سابق شاهنشاهی شده است، بنابراین هیچ‌گاه این اتفاق نمی‌افتد.

علم‌الهدی تاکید کرد: رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی خیال کرده است در بستر این مذاکرات می‌تواند یک زندگی راحت داشته باشد و تاکید کردند که این رژیم در 25 سال آینده روی دنیا را نخواهید دید به این معنا که بزرگترین حرکت ضد نرمالیزاسیون را انجام دادند.

امام جمعه مشهد با اشاره به دیگر بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم افزود: اینکه یک عده حزب‌اللهی و نیروهای سینه‌چاک این کشور را در عرصه سیاست کنار بزنید و به اسم تندرو و افراطی آنها را از صحنه کنار بزنید همچنین چیزی ممکن نیست، بنابراین رهبری تاکید کردند مسئولان باید جوانان انقلابی را گرامی بدارند.

وی با بیان اینکه این جوانان انقلابی همان‌هایی هستند که مردانه در کنار رهبری به میدان می‌آیند و با دشمنان مقابله می‌کنند، اظهار داشت: این عده هستند که در مقابل خطرات ایستادگی می‌کنند و همین روحیه انقلابی است که کشور را از خطر حفظ می‌کند و همین روحیه انقلابی است که یک بسیجی از همه چیز خود می‌گذرد و این گونه نیست که به این افراد برچسب افراطی و تندرو بزنید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی