منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
شناسه خبر: 301351
گروه :خبر
51214_orig

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان گفت: بیش از 5/4 میلیون نفر سفر دریایی در این استان طی ١٨روز گذشته ثبت شد و خبر داد تا پایان طرح نوروزی سفرهای دریایی هرمزگان 2 روز دیگر باقی مانده است.

ابراهیم ایدنی رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز ، اظهار کرد: در طرح نوروزی سال ٩۵ که از ٢۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد، ۵٧ فروند شناور مسافری با ظرفیت بالغ بر ۶ هزار و ۵٠٠ صندلی و ۴٨ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت جابجایی ٢۴٠٠ دستگاه خودرو طی هر سفر، جابجایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

وی ضمن اشاره به آخرین تجریه و تحلیل آماری صورت گرفته در خصوص طرح نوروزی در سطح ١۴ بندر مسافری و گردشگری استان هرمزگان گفت: از ابتدای اجرای طرح تا پایان روز ١٣ فروردین، جابجایی بالغ بر ۵میلیون و ٣٨٣هزار و ٧١۴ نفر –سفر در این استان از به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس صورت گرفت.
ایدنی تصریح کرد: در روز دوازدهم فروردین ماه که بنادر مسافری استان هرمزگان روزهای پایانی موج دوم سفرهای دریایی میهمانان نوروزی را تجربه می کردند، جابجایی بالغ بر ١٨۴هزار نفر سفر دریایی و حمل ١۵ هزار  و ۶٠٠ دستگاه خودرو انجام شد و ۶٧٠٠ مورد تردد شناور(سفر دریایی) نیز به ثبت رسید.
به گفته این مقام مسئول، در سیزدهمین روز از سال جدید که به نام روز طبیعت نلامگذاری شده است، جابجایی ١١٩هزار و ۴۵٣ نفر سفر دریایی و حمل ٧۴٠٠ دستگاه خودرو انجام شد و بیش از ٧ هزار مورد تردد شناور(سفر دریایی) نیز به ثبت رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیشترین حجم جابجایی مسافر طی ١٨ روز گذشته مربوط به روز ششم فروردین  اعلام کرد و افزود: طی این روز، ۵٢۶ هزار نفر سفر به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز طی تعطیلات نوروزی ٩۴ انجام شد.
این مقام مسئول اظهار داشت: همچنین طی مدت یاد شده، در مجموع بالغ بر ۵١٨ هزار دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جابجا شده اند که بیشترین حجم جابجایی خودرو در روز پنجم فروردین با رقمی بالغ بر ۵١ هزار دستگاه به ثبت رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: از ٢۵ اسفندماه گذشته تا پایان روز سیزدهم فروردین ماه، ١٣٧ هزار سفر دریایی(تردد شناور) در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است که بیشتر رقم آن مربوط به روز هفتم فروردین با ١٧ هزار و ٨٠٠ بار تردد می باشد.
رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان در پایان ضمن ارایه آماری از فعالیت های گردشگری ساحلی و دریایی استان طی ١٨ روز گذشته، خاطرنشان کرد: طی این مدت در مجموع بالغ یک میلیون و ١۶۶هزار نفر از شناورهای تفریحی برای انجام گشت های دریایی بهره مند شدند که نزدیک به ١١٠ هزار سفر (تردد دریایی) به همین منظور به ثبت رسید.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر