منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۸
شناسه خبر: 210163
گروه :خبر
13940130000110_PhotoA

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تصریح کرد که ایالات آمریکا باید تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از تصویب توافق ایران را صورت دهند و تحریم‌هایی را علیه ایران تصویب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سناتور «تد کروز» یکی از نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از ایالت «تگزاس» روز «یکشنبه» (دیروز) اعلام کرد که تمامی ایالات آمریکا می‌بایست تمامی تلاش ممکن خود برای جلوگیری از تصویب توافق هسته‌ای ایران در کنگره را بگیرند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، کروز ضمن انتقاد مجدد از توافق هسته‌ای با ایران از ایالات مختلف آمریکا خواست تا تحریم‌های خود را علیه ایران تحمیل کنند.

این نامزد جمهور‌ی‌خواه در نشستی در ایالت «آلاباما» در پاسخ به این سوال که ایالات آمریکایی باید چه اقداماتی را برای تحمیل تحریم‌ها علیه پول‌هایی صورت دهند که دولت اوباما موافقت کرده است بعنوان بخشی از توافق هسته‌ای با ایران آزاد کنند، گفت: من فکر می‌کنم که ایالات آمریکا باید اقداماتی را در زمینه تحریم‌ها صورت دهند و به این سو حرکت کنند.

کروز ادامه داد: دادگاه به این نتیجه رسیده است که هیچ رئیس‌جمهوری خواه جمهوری‌خواه یا دموکرات حق قانونی برای کنار گذاشتن حاکمیت آمریکا را ندارد بنابراین فکر می کنم که ایالات آمریکا باید در این مسیر گام بردارند. این یک جنگ است. این یک استدلال قانونی باز و بسته نیست بلکه ما باید تمامی تلاش خود را برای مقاومت در برابر توافق ایران به کار گیریم.

این نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نشستی با حضور 750 نفر در سالنی در جنوب بیرمنگام واقع در آلاباما حاضر شد که این مراسم عصر روز یکشنبه برگزار شد.

ایران و 1+5 در 14 ژوئیه (23 تیرماه) در خصوص برنامه هسته‌ای ایران در وین به یک جمع‌بندی رسیدند و کاخ سفید یک هفته بعد از آن متن توافق هسته‌ای را در اختیار کنگره قرار داد تا در یک بازه 60 روزه و تا 17 سپتامبر (26 شهریور ماه) آن را بررسی کند و آن را به رأی بگذارد.

جمهوری‌خواه تلاش می‌کنند تا دو سوم اکثریت آراء کنگره را علیه توافق هسته‌ای ایران به دست آورند تا اوباما نتواند آن را وتو کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی