منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲
شناسه خبر: 303504
گروه :خبر
13940901000984_PhotoA

برنی سندرز که خود را نامزدی سوسیال دموکرات معرفی می‌کند در آستانه رقابت سرنوشت ساز نیویورک شکست دیگری به هیلاری کلینتون پرآوازه تحمیل کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، برنی سندرز یکی از دو نامزد اصلی دموکرات‌ها در رقابت‌های درون حزبی آمریکا در ادامه روند پیروزی‌هایش بر هیلاری کلینتون، روز شنبه وزیر خارجه سابق آمریکا را در ایالت «وایومینگ» هم شکست داد.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، سندرز در مجامع حزبی ایالت وایومینگ بیش از 56% آرا را به خود اختصاص داده و کمتر از 44% آرا هم به کلینتون رسیده است.

این هشتمین پیروزی سندرز در 9 رقابت اخیر و شانزدهمین پیروزی او در مجموع است.

روند مثبت کارزار انتخاباتی سندرز سوسیال دموکرات در حالی شکل گرفته که وی تنها 10 روز دیگر در مرحله بعدی رقابت‌های درون حزبی باید در نیویورک، یعنی ایالتی که کلینتون سال‌ها نماینده آن در سنا بوده، به رقابت بپردازد.

ایالت وایومینگ تنها 14 امتیاز ایالتی دارد، اما به واسطه حفظ روند مثبت سندرز، نتایج این ایالت برای او و هوادارانش حائز اهمیت بود.

بر اساس قوانین رقابت‌های درون حزبی در آمریکا، هر ایالت بر اساس میزان جمعیت تعداد مشخصی امتیاز ایالتی (delegate) دارد. در حزب دموکرات هر نامزدی که به نصف به علاوه یک (2383 امتیاز) از مجموع امتیازات دست یابد، کاندید نهایی حزب در انتخابات خواهد بود.

تا اینجای رقابت‌ها کلینتون 1276 و سندرز 1037 رأی ایالتی دارند، اما کلینتون به لطف رأی مقامات حزب (که نیازی به پایبندی به نسبت رأی عمومی ندارند) جمعا نزدیک به 700 امتیاز از سندرز پیش است. با این حال سندرز می‌گوید در صورتی که او در آرای عمومی از کلینتون پیش بیافتد، مقامات حزب هم باید آرای خود را به نفع او تغییر دهند.

ایالت نیویورک 247 امتیاز ایالتی دارد. هرچند سندرز همواره در نظرسنجی‌های این ایالت از کلینتون عقب بوده، اما در نظرسنجی‌های روزهای اخیر فاصله این دو به میزان چشم‌گیری کاهش یافته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است