منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
شناسه خبر: 238634
گروه :خبر
13931111000707_PhotoA

با خاموش شدن ۶ دکل نفتی آمریکا در هفته گذشته، تعداد دکل‌های فعال این کشور به ۵۷۲ عدد رسید که یک‌سوم تعداد دکل‌های فعال در هفته مشابه سال گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شرکت‌های انرژی آمریکایی برای دهمین هفته متوالی، تعداد دکل‌های نفتی خود را در هفته گذشته کاهش دادند.

به نوشته این گزارش، این امر نشان‌دهنده این است که حفاران آمریکایی همچنان از حفاری در مجموعه‌ای از دکل‌های نفتی خودداری می‌کنند.

بیکر هیوز بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی در جهان در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: حفاران آمریکایی در هفته منتهی به 6 نوامبر، 6 دکل نفتی دیگر را از فعالیت خارج کردند و تعداد دکل‌های نفتی فعال این کشور به 572 دکل کاهش یافت که کمترین میزان از ژوئن 2010 به شمار می‌رود.

این تعداد دکل فعال یک سوم 1568 دکل نفتی است که در هفته مشابه سال گذشته فعال بودند. حفاران طی 10 هفته گذشته،103 دکل نفتی را از فعالیت خارج کردند.

تاجران انرژی خاطرنشان کردند نرخ کاهش دکل‌های نفتی در 2 ماه گذشته به طور متوسط 11 دکل بوده است که از متوسط 19 دکل در سال گذشته کمتر است.

در صورت افزایش قیمت‌ها، حفاران بر تعداد دکل‌های نفتی خواهند افزود. در ماه‌های می و ژوئن قیمت‌ نفت خام آمریکا بیش از قیمت‌های کنونی و به طور متوسط 60 دلار در هر بشکه بود که حفاران 47 دکل نفتی را دوباره به فعالیت درآوردند.

مجموع تعداد دکل‌های نفت و گاز علی‌رغم افزایش 2 عددی تعداد دکل‌های گازی، به علت کاهش تعداد دکل‌های نفتی در هفته گذشته کاهش یافته و رقم جدیدی در کمترین تعداد در 13 سال گذشته ثبت کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر