منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 318528
گروه :خبر
751521

برجام ستایی افراطی توسط هیات دولت را شاید بتوان با همان جمله “گره خوردن سرنوشت دولت با عاقبت گفتگوهای هسته ای” تفسیر کرد اما واقعیت این است که ستایش این معاهده با گل های خورده زیاد! در منظر افکار عمومی لوث شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ برجام ستایی افراطی توسط هیات دولت را شاید بتوان با همان جمله “گره خوردن سرنوشت دولت با عاقبت گفتگوهای هسته ای” تفسیر کرد اما واقعیت این است که ستایش این معاهده با گل های خورده زیاد! در منظر افکار عمومی لوث شده است.

آسمان و ریسمان بافتن مقامات دولت برای نگاه داشتن “برجام” در جایگاهی قابل قبول برای مردم شاید از ربط دادن رفع تهدیدات نظامی ایالات متحده امریکا علیه ایران آغاز شد در حالی که کارشناسان حوزه بین الملل معتقد بودند اساسا آمریکا اگر توان مقابله نظانی با ایران را داشت سر میز مذاکره نمی نشست.

ادعای مقامات دولتی در خصوص تاثیر برجام در دفع تهدیدات

اما روز گذشته از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز رد شد. وندی شرمن صراحتا اعلام کرد به دلیل تبعات فراوان گزینه نظامی علیه ایران، قبل از مذاکرات هم قصد پا گذاشتن فراتر از گلیم خود را نداشته اند.

این یعنی خط بطلان بر شگرد تبلیغاتی رسانه های حامی دولت و خود دولتی ها در بزرگنمایی دستاوردهای برجام!

البته اظهارات شاذ درباره معاهده هسته ای با  غرب در همین حد باقی نماند، نگاه های پوپولیستی و دادن جنبه های مقدس به گفتگوها و توصیف های رئیس جمهور مثل “برجام را خدا آورده است” و ” برجام نتیجه دعای سحرخیزان است” گام دیگری برای برجام ستایی افراطی بود.

دادن جلوه های ویژه به برجام به سبک هالیوود و یا به عبارت دقیق تر بالیوود(سینمای هند) هم در خدمت برجام ستایی قرار گرفت به گونه ای که آب خوردن مردم نیز نیاز به ناجی برجام پیدا کرد. این روند در روزهای گذشته نیز ادامه پیدا کرد.

روزنامه دولت در هفته جاری برجام را عامل افزایش طول عمر عنوان کرد و البته دوای امراضی مانند پوکی استخوان و درمان بیماری های متعدد خدمه پروازی هواپیماها !!

مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور که شاید ابداع جدیدی برای دستاوردهای برجام به ذهنش نمی رسید هم در جیرفت برخی دستاورد های برجام را محرمانه! اعلام کرد.

به هر حال تمام این تلاشهای تا حدودی ناشیانه برای قدیس نمایی از برجام نتیجه ای در بر نداشته است. اعتراض های قشر کارگر و تولید کننده در سفرهای رئیس جمهور به استانهای کشور و همچنین واکنش های عمومی به عملکرد ضعیف کابینه یازدهم در حوزه اقتصادی نشان می دهد افکار ملت همچنان در جستجوی شکوفایی بزرگ اقتصادی وعده داده شده از سوی روحانی در سالهای گذشته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی