منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
شناسه خبر: 359742
گروه :خبر
img_0066

جلسه هم اندیشی مشاوران جاسک با حضور رئیس اداره و معاون پرورشی و کارشناس مشاوره اداره آموزش و پرورش جاسک و مشاوران مدارس در دفتر معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جاسک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مکران نیوز  جلسه هم اندیشی مشاوران جاسک با حضور رئیس اداره و معاون پرورشی و کارشناس مشاوره اداره آموزش و پرورش جاسک و مشاوران مدارس در دفتر معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جاسک برگزار شد.

در جلسه ابراهیم کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش جاسک ضمن تسلیت ایام محرم در جمع مشاوران مدارس جاسک گفت: مسأله هدایت تحصیلی از مسائل مبتلا به آموزش و پرورش کشور محسوب می‌شود که از دو جهت اهمیت دارد. اول اینکه پیشرفت کشور، به نیروی انسانی کارآمد نیاز دارد و تدارک این نیروی انسانی در گرو شناسایی و هدایت استعدادهای تحصیلی و شغلی است. دوم این که هر یک از افراد جامعه برای حرکت به سمت کمال فردی، کسب آرامش روانی و رضایت شغلی، در تعیین حرفه تخصصی‌شان نیازمند هدایت‌اند.

کریمی تاکید کرد: مشاور شغلی و حرفه ای باید به دانش آموز کمک کند تا بر اساس اطلاعات وشناسایی های حاصل از جریان مشاوره بتواند مناسب ترین وعاقلانه ترین تصمیم را درباره شغل آینده خود انتخاب نماید.

وی گفت: تصمیم گیری زمانی عاقلانه ومناسب خواهد بود که فرد از توانایی ها ومحدودیت هایش آگاه باشد و امکانات شغلی جامعه را بشناسد.مشاور شغلی وحرفه ای علاوه بر اطلاع از فنون وروش های مشاوره باید قوه تشخیص وقضاوت صحیح را نیز دارا باشد وبداند که چه موقع وچگونه اطلاعات شغلی وحرفه ای را در دسترس مراجع قرار دهد.

همچنین در ادامه ی این جلسه عیسی شهقلی زاده معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جاسک بیان کرد: با توجه به اهمیت فرایند انتخاب رشته دانش آموزان کمیته ی هدایت تحصیلی در مدارس تشکیل شود و باید هرماه از فعالیت ها و برنامه های اجرایی خود به اداره گزارش کند .

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جاسک گفت: یکی از این انگیزه هایی که نقش مهمی در جریان  فعالیت یادگیری دارد، میل و رغبت شاگردان به آموختن است. رغبت، محرکی است که نیروی فعالیت را افزایش می دهد. برای این که شاگردان در هنگام یادگیری فعال باشند، باید به موضوعی که می خواهند فرا بگیرند، علاقه مند باشند.

 

 

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی