منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
شناسه خبر: 367811
گروه :خبر
img_8932

مدیر حقوقی شهرداری بندرعباس از برخورد قانونی و جدی با عملیات‌های ساختمانی فاقد پروانه خبر داد و گفت: در این راستا، به تازگی 1752 متر مربع اضافه بنای یک ساختمان با دستور مرجع قضایی تخریب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل؛ محمد بدرقه، مدیر حقوقی شهرداری بندرعباس با اشاره به تخریب 1752 متر اضافه بنای یک ساختمان  اظهار کرد: برابر ماده 100 قانون شهرداری‌ها، کلیه مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن قبل از هر گونه اقدام عمرانی و یا تفکیک اراضی باید از شهرداری محل پروانه اخذ کنند.

وی افزود: بر اساس قانون، شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی بدون پروانه یا مخالف مواد پروانه به وسیله مامورین خود اعم از آن که ساخت و ساز در زمین محصور و یا غیر محصور باشد، جلوگیری کند.

مدیر حقوقی شهرداری بندرعباس ادامه داد: در این راستا، شرکت خدماتی هتل نور واقع در چهارراه راه نخل ناخدا بندرعباس، اضافه بر مجوز صادره اقدام به احداث یک طبقه مازاد بر مجوز در طبقه فوقانی کرده بود که برابر قانون با آن رفتار شد.

بدرقه با اشاره به اینکه این بخش از ساختمان شرکت هتل نور خلاف اصول فنی و شهرسازی به مساحت 1752 متر مربع بوده است، ادامه داد: سابقه نامبرده به کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها ارجاء داده شد و برابر رای صادره کمیسیون بدوی و تجدید نظر ماده 100، رای به تخریب آن داده شد.

وی بیان کرد: پس از قطعی بودن رای صادره، اداره اجرائیات و نظارت شهرداری بندرعباس با کسب دستور مقام قضایی و با همراهی نماینده دادستان و کلانتری محل، نسبت به اجرای حکم صادره اقدام کرده است.

مدیر حقوقی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: تخریب اضافه بنای ملک مذکور در جهت جلوگیری از تخلفات ساختمانی و همچنین مبارزه با افرادی که بر خلاف مقررات اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، صورت پذیرفته است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد