منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۱
شناسه خبر: 240020
گروه :خبر
20141006100633819

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: 14 هزار و 194 عدد تابلو و علائم ترافیکی در سطح شهر بالاخص معابر اصلی با تجهیز شده است و سرقت و تخریب این علائم یکی از مشکل آفرین ترین مسئله است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمدرضا کهوری مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس  با اشاره به سرقت تابلوها و تجهیزات و علائم رانندگی و راهنمایی گفت: سرقت تابلوها علاوه بر هزینه مالی زیادی که بر سازمان تحمیل می‌کند از جنبه ایمنی نیز مشکل‌آفرین است.

 

 

وی افزود:  فقدان تابلوهای مربوط به مرز سرعت یا تابلوهای اعلام خطر، باعث کاهش دید رانندگان در شب و در نتیجه موجب خطرات جبران ناپذیری می‌شود.

 

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک اظهار کرد: 14 هزار و 194 عدد تابلو و علائم ترافیکی در سطح شهر بالاخص معابر اصلی با تجهیزاتی شامل چراغ چشمک‌زن سولار، چشم‌گربه‌ای، استوانه ایمنی، بشکه ایمنی و دیگر علایم مورد نیاز از ابتدای سال جاری تاکنون جهت ایمن سازی محورهای پرخطر تهیه و نصب شده است.

 

 

 

وی افزود: متأسفانه تعداد زیادی از تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی تخریب و به سرقت رفته است که این امر موجب نا ایمن شدن معابر می‌گردد و می تواند جان انسانها را به خطر اندازد.

 

 

 

کهوری با توجه به هدف از نصب تابلوها و علائم ترافیک بیان داشت:  ارتقاء سطح ایمنی به ویژه برای عابران پیاده، روان‌سازی ترافیک، کمک به رفع گره‌های ترافیکی، توجه ویژه به مناطق پرجمعیت، مثل مدارس است.

 

 

 

وی افزود:  یکی از تجهیزات ترافیکی که نقش بسیار مهمی در هدایت و ایمن‌سازی شبکه معابر دارد، تابلوهای راهنمایی و رانندگی است.

 

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس تأکید کرد: نبود علائم و تجهیزات اخباری، اخطاری و انتظامی تاکنون تصادفات ناگواری را رقم زده و خانواده‌های بسیاری را داغدار کرده و این روند از سوی سارقان همچنان ادامه دارد.

 

 

کهوری خاطر نشان کرد:از شهروندان تقاضا می‌شود در حفظ و نگهداری علائم و تجهیزات ترافیکی که برای ایمنی آنان در سطح شهر نصب شده کمال دقت را داشته و در صورت مشاهده هرگونه نقص و خرابی و سرقت علائم و تجهیزات ترافیکی مراتب را بصورت تلفنی با سامانه 1837 شهرداری بندرعباس گزارش نمایند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است