منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱
شناسه خبر: 281384
گروه :خبر
13941011000242_PhotoA

خطیب جمعه موقت مشهد گفت: کسی که ادعای انقلابی بودن دارد هیچگاه به نهادهای جمهوری اسلامی و انقلاب چون سپاه و شورای نگهبان بی احترامی نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد‌باقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: احترام یک انسان مؤمن به آبروی اوست چرا که افکار درست مومن و فضایل اخلاقی‌اش مجموعه‌ای هست که برایش شخصیت می‌سازد‌.

خطیب جمعه موقت مشهد افزود: در بحث انتخابات شاهد هستیم افراد بارها تهمت و افتراء به هم دیگر می‌زنند لذا این مسئله تهمت و افتراء در طول انقلاب بیشترین حدش را درشعارهای منافقین مشاهده کردیم گروهگ‌ تروریستی داعش هم نوعی تهمت به مسلمانان می‌زنند طوری که انگار آنها مسلمان و بقیه کافر هستند که باید گفت این روحیه صهیونیستی است.

وی بیان کرد: ‌حرکت عظیم مردم در حماسه 22 بهمن برای جهان اسلام بسیار خوشنود کننده و برای جهان استکبار بهت‌آور بود چرا که از سال 32 تا امروز جبهه‌ای علیه اسلام شکل گرفت به نام استعمار که آغازگرش انگلیس بود، امروزه هم این جبهه با حضور صهیونیست‌های گرگ صفت، آمریکا، اروپا و گروهک‌های تروریستی بسیار گسترده شده است.

وی تاکید کرد: سیبل همه این دشمنان در مرحله اول ایران است لذا رسانه‌ها و کلیدهای اتصال دنیا در مشت آنهاست همچنین سازمان‌ها و قدرت‌های سیاسی هم در اختیار آنها قرار گرفته و انبارهای آنان دارای اسلحه‌های مدرن است اما از ده‌ها سال قبل هدف آنها اسلام بود اما در این حمله مشترک امام راحل به عنوان یک عالم بزرگ و ملت شناس جلوی این جبهه نهادی کاشت که به یک درخت تنومند تبدیل شده است .

وی خاطر نشان کرد: دشمن هیچ وقت نتوانست ضربه‌ای مهلک به این درخت وارد کند چراکه حرکت‌های ملت ما برای دنیا بهت‌آور می‌باشد لذا 37 سال از آغاز انقلاب اسلامی عظیم ایران گذشته است درحالی که بسیاری از انقلاب‌های دنیا دوام نیاورده است‌.

خطیب جمعه موقت مشهد با تاکید بر حرکت رو به جلوی کشتی انقلاب توسط امام راحل و مقام معظم رهبری، تاکید کرد: اصولش پابرجا‌ست و ملت هم کنار یکدیگر متحد است لذا یکی از چیزهایی که برای بقای این درخت انقلاب لازم به نظر می‌رسد این است که انقلابی‌گری را در عرصه زندگی خود نهادینه کنیم ، با این رویکرد در فرمایشات امام راحل و رهبر انقلاب 10 اصل وجود دارد که آگر آنها سرچشمه باور ما و فضای فضائل اخلاقی ما در کنار شکل دهنده رفتار فردی‌مان باشد آنگاه انقلابی‌گری را مورد توجه خود قرار داده‌ایم‌.

وی تاکید کرد: باید به بهشتی بزرگ گفت که روحت شاد باد چراکه کارتر رئیس جمهوراسبق آمریکا گفت بهشتی را نتوانستیم فریب بدهیم لذا شهید بهشتی استکبارستیزی را برای ما معنا کرد .

وی با بیان تشریح 10 اصل انقلابی بودن و انقلابی‌گری مورد تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: اصل اول استکبار ستیزی است، استکبار ستیزی تعبیر شوخی نیست طوری که در آیات قرآن اگر آن را مشاهده کنید متوجه می‌شوید معجونی است که امکان ندارد اسلام و انقلاب با آن رابطه نداشته باشد لذا از برخی به اصطلاح روحانی تعجب می‌کنیم.

وی ادامه داد: اصل دوم دفاع از مظلوم است طوری که نمی‌توان در این عالم مظلومی باشد و به فریادش نرسیم لذا نمی‌توانیم کشورهای مظلوم منطقه را رها کنیم، با این رویکرد فتنه‌گر اگر فتنه‌گری کرد و کثیف شد و شعار” نه غزه و نه لبنان” سر داد باید به او گفت غلط کردی که چنین شعاری سر دادی لذا اصل سوم وچهارم تلاش برای محو صهیونیسم و آزادی فلسطین باید باشد .

خطیب جمعه موقت مشهد اذعان کرد: اصل پنجم آزادی محرومان و مستضعفان است لذا مسئولان باید به وضع معیشت مردم توجه کنند همچنین اصل ششم و هفتم باید تلاش برای رشه کن کردن فساد و استقلال و خودکفایی کشور باشد‌.

فرزانه با تاکید بر اینکه اصل هشتم ولایت‌مداری است، تبیین کرد: یک انقلابی نمی‌تواند از این اصول جدا شود  لذا اینکه از سوی برخی گفته می‌شود تا زمانی انقلابی هستم که رهبر با من باشد باید به او گفت اشتباه می‌کنید، فکر کرده‌اید عده اندکی به شما رأ داده‌اند از رهبر جامعه بالاترید.

وی در ادامه بیان کرد: اصل نهم اجتناب از اشرافی‌گری است، از جمله جاهایی که نظام و مسئولان نظام در آن موفق نشده‌اند کنترل اشرافی‌گری است چراکه باید ابتدا از برخی مسئولان شروع و در دیگران دیده شود، لذا اشرافی‌گری باتلاق کثیفی است که هر کس در آن گیر کرد عاقبتش به معاویه منتهی می‌شود‌.

خطیب جمعه موقت مشهد در پایان تاکید کرد: اصل دهم توجه به جایگاه مردم است‌، یک انقلابی مردم را در ابتدا اصل اول می‌داند لذا بی‌احترامی به مردم چه معنا دارد؟ یک انقلابی به نهادهای جمهوری اسلامی بی احترامی نمی‌کند، تخریب شورای نگهبان و سپاه چه معنایی دارد‌؟ اینکه می‌گویند من را تایید نکردند باید در جواب آنها گفت خب حتما تو را صالح ندانسته‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است