منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۰
شناسه خبر: 201567
گروه :خبر
13940405000200_PhotoA

عضو تیم‌مذاکره‌کنننده هسته‌ای ایران با بیان اینکه بسیاری از اسناد و ضمایم پایان پذیرفته و تنها چند نکته کلیدی باقی مانده است، گفت: از نظر ایران ضرب‌الاجلی وجود ندارد لذا ما مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا به نتیجه لازم برسیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجید تخت روانچی در حاشیه مراسم ختم مادر همسر خود که امروز امروز جمعه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: منطق ما طوری است که با پشتوانه مردمی می‌خواهیم موضوع مذاکرات هسته‌ای با حفظ عزت حل شود، لذا ما چیزی را با عزت خود معامله نمی‌کنیم.

روانچی گفت: باید با عزت به توافق برسیم.

عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی درباره اینکه طرف مقابل اسب خود را تغییر داده و از تفاهم لوزان عبور کرد، اظهار داشت: روز پنجشنبه روز عجیبی نبود و آمریکایی‌ها یک ضرب الاجلی داشتند که این ضرب‌الاجل برای ما خیلی مهم نبود و قبلاً گفته بودیم که اگر قبل از ضرب‌الاجل به توافق برسیم بهتر است، ولی بعد از آن هم اگر به توافقی رسیدیم مشکلی نیست.

وی با بیان اینکه مذاکرات بالا و پایین زیادی دارد، اظهار داشت: بعضی‌ اوقات بعد از تفاهم متوجه می‌شویم که طرف مقابل خواسته‌هایش را تغییر داده و زیاده‌خواهی می‌کند، ولی ما مقاومت می‌کنیم.

روانچی با تاکید براینکه زیاده‌خواهی طرف مقابل در مذاکرات وجود دارد، گفت: امروز مذاکرات در وین همچنان ادامه دارد و امیدواریم اگر حسن نیت لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد و از طرف مقابل تصمیم سیاسی لازم گرفته شود، می‌توانیم به توافق لازم برسیم.

عضو تیم مذاکره‌کننده کشورمان خاطرنشان کرد: در مذاکرات یکسری تفاهمات وجود دارد که ممکن است مکتوب نباشد، اما این تفاهم متقابل است؛ ولی بعد در حین مذاکرات تغییراتی در آن به وجود می‌آید و برداشت‌هایی می‌شود که باعث تغییر مسیر شده است.

معاون وزیر امور خارجه افزود: هم‌اکنون اتفاق عجیبی رخ نداده است و مذاکرات همچنان ادامه دارد، لذا امیدواریم، بتوانیم با حفظ اصول به نتیجه لازم برسیم.

تخت روانچی گفت: هم‌ اکنون از نظر بسیاری از اسناد و ضمایم موضوع پایان پذیرفته، اما تنها چند نکته کلیدی باقی مانده است.

تخت روانچی درباره تمدید مذاکرات خاطرنشان کرد: از نظر ما ضرب‌العجلی وجود ندارد و مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا به نتیجه لازم برسیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است