منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۸
شناسه خبر: 237037
گروه :خبر

محققان قصد دارند با استفاده هوش مصنوعی و یادگیری عمیق به راهکاری در زمینه بدافزارها دست یابند تا دیگر نیازی به آپدیت دیتابیس وجود نداشته باشد.

201

به نقل از سرویس چند رسانه ای سایت اطلاع رسانی هرمز:آنتی ویروس های فعلی و نسل گذشته برای ارائه بهترین کارایی و عملکرد به آپدیت دیتابیس نیاز داشتند. آنتی ویروس های به پایگاه داده ای مجهز هستند که اطلاعات مربوط به ویروس ها در آن وجود داشت، اما برای اینکه بدافزار های جدید قابل شناسایی باشند، به آپدیت دیتابیس نیاز دارید. برنامه نویسان برای ایجاد بدافزار جدید به سادگی کد های خود را تغییر می دهند تا نمونه ای جدید (هر چند بسیار ساده و ابتدایی) از یک بد افزار ارائه کنند و شرکت های توسعه دهنده آنتی ویروس برای مقابله باید به روز رسانی دیتابیس خود را در سریع ترین زمان ممکن منتشر کنند.

محققان قصد دارند با استفاده هوش مصنوعی و یادگیری عمیق به راهکاری در زمینه بدافزارها دست یابند تا دیگر نیازی به آپدیت دیتابیس وجود نداشته باشد. زمانی که هوش مصنوعی و شبکه عصبی برای شناسایی چهره کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند بین نمونه های مختلف تجزیه و تحلیل انجام دهد، چرا این روش برای شناخت بد افزار و کد های مخرب به کار گرفته نشود؟ اما به نظر شما چنین راهکاری قابل پیاده سازی خواهد بود و می توان آن را عملی کرد؟

گروهی از محققین که بنیان گذار یک استارت آپ در اسراییل هستند، از الگوریتم یادگیری عمیق به منظور شناسایی کد های مخرب جدید بهره گرفتند و هوش مصنوعی به کار رفته در این روش به میزان 20 درصد سریع تر از آنتی ویروس های فعلی عمل کرده است. در اولین تجربه تست این روش، 95 درصد بد افزار های جدید شناسایی و اطلاعات آن در هوش مصنوعی ثبت گردید. به تازگی دو شرکت بزرگ مایکروسافت و Invincea در یادداشتی مشترک، روش به کار گرفته شده توسط استارت آپ مذکور را تائید کردند که نشان می دهد الگوریتم یادگیری عمیق می تواند نسل جدید آنتی ویروس ها را شکل دهد. هر چند تا نهایی شدن این روش و قابلیت به کار گیری در سطح وسیع زمان زیادی باقی مانده، اما در حال حاضر با استفاده از بد افزار های فعلی می توان روی آن حساب کرد. به این ترتیب در نسل آینده آنتی ویروس ها نیازی به اینترنت و به روز رسانی دیتابیس وجود ندارد و عدم دسترسی به اینترنت سبب مختل شدن کارکرد آن نمی گردد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است