منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: 180622
گروه :خبر
DSC_0025-200x200

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش از تحقق 85 درصدی تعهدات شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در سال 93 خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، بهبود بهی زادی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در نشست خبری با بیان اینکه به 80 تا 85 درصد تعهدات خود در سال 93 عمل کرده ایم گفت: این شرکت در مجموع از چند شرکت تشکیل شده است که هم در زمینه عمرانی و هم در زمینه شهری، همچنین در خصوص برنامه های ورزشی و رسیدگی به مدارس فعالیت های مثبتی داشته است.

وی افزود: از حدود 20 پروژه سال گذشته حدود 30 تا 80 درصد عملیات پروژه ها به سال جاری منتقل شده است که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

بهی زادی با اشاره به اینکه در بخش عمرانی پروژه ها از برنامه زمانبندی شده پیش هستیم اظهار داشت: از منظر شهری اهداف تعیین شده بیش از مواردی است که صورت گرفته و در مبحث فضای سبز اگر با مشکل تامین آب روبرو نباشیم می توانیم فضای سبز جزیره را بیش از موارد موجود افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 145 متر مربع برای هر نفر سرانه فضای سبز در جزیره کیش وجود دارد که استاندارد جهانی آن 25 متر مربع برای هر نفر است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با تاکید بر مشکل تهیه آب برای آبیاری فضای سبز افزود: از اواخر خرداد ماه حدود 16500 متر مکعب آب در روز نیاز داریم تا بتوانیم فضای سبز جزیره کیش را آبیاری کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه از سال گذشته به میزان 145 هکتار به فضای سبز جزیره کیش اضافه شده است نیاز به تامین آب نیز بیشتر شده است.

تامین آب از تصفیه خانه کیش در حال حاضر 8 هزار متر مکعب از 16500 مترمکعب مورد نیاز است و 10 هزار متر مکعب اب طی تفاهم نامه به قیمت جهانی خریداری خواهد شد.

بهی زادی توضیح داد: 45 هکتار از 145 هکتار فضای سبز یاد شده سال گذشته در نقاط مختلف جزیره بوجود آمد و 73 هکتار در غرب جزیره کار شده است همچنین 32 هکتار از میزان گفته شده فضای سبز احداث شده در مجموعه باغ راه ایرانی است.

وی به نصب آب شیرین کن در بندرگاه کیش اشاره کرد و افزود: امسال با نصب آب شیرین کن در بندرگاه هزار متر مکعب آب مورد نیاز شناورها تصفیه شده و در اختیار شناورهای بندرگاه قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: تصفیه خانه صفین تا یک ماه آینده به تصفیه خانه مرکزی متصل خواهد شد. همچنین تصفیه خانه های برج های دوقلو و برج های طلایی نیز به مدار وارد می شوند و با جمع آوری تصفیه خانه صفین و تکمیل تصفیه خانه مرکزی بوی بد در نقاطی که هم اکنون ممکن است بویی در آن احساس شود از بین خواهد رفت.

وی در ارتباط با بوی بد محیط اطراف هتل داریوش و مارینا پارک هتل گفت: این دو هتل تصفیه خانه شخصی دارند و بوی بد استشمام شده در حوالی این هتل ها مربوط به این تصفیه خانه هاست که در تعامل با مدیران هتل ها و توافق در کشیده شدن خط پس آب فاضلاب برای آن ها این مشکل نیز از میان خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با اشاره به رقم 220 هزار گردشگر نوروزی که از جزیره کیش دیدن کرده اند تشریح کرد: 100 هزار نفر از این مسافران از مسیر دریایی و 120 هزار نفر با استفاده از هواپیما وارد جزیره کیش شدند .

وی افزود: 68845 هزار نفر از گردشگران از چادرهای نصب شده استفاده کردند و در مجموع 17670 چادر مورد استفاده قرار گرفت.

بهبود بهی زادی به سه پروژه حیاتی انبارهای کانتینری، تجهیز آتش نشانی و ساخت اسکله های 12 و35 هزار تنی در بندرگاه کیش اشاره و اظهار کرد: انبارهای کانتینری تا 90 درصد تحکیم بستر شده و از این میزان نیز 40 درصد قسمت های انجام شده بتنی است.

به گفته وی خرید وسایل مورد نیاز تجهیز ایستگاه آتش نشانی آغاز شده و تا پایان سال جاری این ایستگاه نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: برخی پروژه های همانند پارک صفین و پارک هنگام نیاز به بازنگری و تعمیرات دارند و پروژه هایی همانند فرهنگسرا دارای مشکلاتی بوده که برطرف شده و تا یک سال و نیم آینده آماده استفاده شهروندان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کیش از جمع آوری تابلوهای فرسوده و نازیبای برخی از مراکز فروش و خدمات خبرداد و تاکید کرد: باید تبلیغات را به سمت تصویری و نوری بیریم و از LED های شهری استفاده کنیم. در همین راستا به تمامی مراکز فروش و خدمات و بازارها ابلاغ خواهد شد تا تابلوهای فرسوده و نازیبای خود را تعویض کرده و از تابلوهای جدید و مناسب استفاده کنند.

وی همچنین از استحصال سوخت گازوئیل از پسماند زباله های شهری خبرداد و افزود: این یک طرح ملی است که بزودی مراحل تکمیلی آن طی خواهد شد.

بهی زادی اظهار داشت: تهیه گازوئیل از زباله یک گام مهم است که به این وسیله توانسته ایم هم از دفن زباله های شهری جلوگیری کنیم و هم یکی از مهمترین سوخت های مورد نیاز خودروهای شهری را تامین کنیم.

وی ادامه داد: مراحل تست محصول نیز در عسلویه انجام شده و در 5-6 ماه آینده بخش کلان آن راه اندازی خواهد شد و پسماند حاصل از تولید گازوئیل نیز تبدیل به کوک می شود که در صنایع تولید رنگ از آن استفاده می شود و با عملیاتی شدن کامل این طرح، یک افتخار ملی برای جزیره کیش کسب شده است.

به گفته بهی زادی همچنین در محل دفن پسمانده ای زباله های سوخته شده احداث پارک جنگلی را به میزان 32 تا33 هکتار خواهیم داشت.

وی در خصوص بازوی شرقی بندرگاه گفت: تجهیز این بازو ریالی برای ما هزینه نداشته و هزینه های آن در قالب تجهیز کارگاهی پروژه های کیش تامین می شود .

به گفته وی در سال بالغ بر یک میلیون ششصد هزار تن واردات شن و ماسه به جزیره کیش صورت می پذیرفته است که اکنون از بازوی شرقی تامین شده و هزینه های مورد نیاز بازوی شرقی نیز از این طریق تامین می شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش از جذب بیش از 240 میلیارد تومان سرمایه تا پایان سال 93 خبرداد و افزود: ما هزینه های خود را از فروش اراضی که در اختیار این شرکت گذاشته شده و یا از مشارکت در بخش های خدماتی و مسکونی و اجاره اماکنی که در اختیار داریم تامین می کنیم.

وی همچنین به استفاده از انرژی های پاک همانند سولار و توربین های بادی و استفاده از سوخت های جایگزین تاکید کرد و ادامه داد: در رینگ 75 متری پایه های دوطرفه تمامی سولار است و ما به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر گام برداشته ایم و با تحقیقاتی که در بخش انرژی های سبز در شرکت سرمایه گذاری در حال انجام است و با وجود پتانسیل های موجود سعی خواهد شد تا جایگاه مناسبی در این بخش بوجود آید.

این مقام مسئول در رابطه با آماده سازی استخر المپیک گفت: در بازسازی این استخر موارد بسیاری لحاظ شده است و همچنین گسترش در فضای استخر صورت گرفته و فوندانسیون و ستونهای پایه ای جدید ایجاد شده است و در نهایت امیدواریم این استخر تا پایان خرداد ماه به بهره برداری برسد.

به گفته بهی زادی تکمیل اسکله های 12 هزار تنی و 35 هزار تنی از طرح هایی است که از سال گذشته آغاز شده و امید است در تا پایان سال جدید به ناوگان بندرگاهی افزوده شود و در صورت تکمیل طرح های یاد شده کشتی های بزرگ نیازی به پهلوگیری در بندرگاه های حاشیه نخواهند داشت. هم اکنون تخلیه و بارگیری در بندرگاه های کیش توسط جرثقیل های 100 و 150 تن صورت می گیرد.

ریل گذاری جاده جهان و ایجاد جاذبه گردشگری در این منطقه، توسعه حمل و نقل ریلی، ایجاد جاذبه های گردشگری در منطقه صفین با همکاری بومیان منطقه، ایجاد امکانات دریافت پروانه بهره برداری توسط اینترنت، ایجاد امکانات الکترونیکی در فرودگاه در راستای دریافت خدمات مورد نیاز، ایجاد گلخانه جهت تولید گلهای مورد نیاز جزیره کیش و وارد نکردن گل از کشورهای خارجی برای جلوگیری از خروج ارز، از دیگر طرح هایی است که مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش از انجام آن ها در سال جاری خبر داد.

وی در پاسخ به با صرفه بودن ایجاد فرودگاه در هندورابی گفت: ایجاد این فرودگاه از جنبه های مختلفی حائز اهمیت است که از جمله این موارد می توان به گسترش امکانات زندگی برای ساکنان، دستور مبنی بر افزایش حضور مردم در جزایر مرزی و پاخور شدن جزایر، استقلال دادن به جزیره و عدم استفاده از امکانات دریایی در جهت تردد میان این جزایر در روزهای طوفانی با دیگر شهرها اشاره کرد.

بهبود بهی زادی در رابطه با برخورد با پروژه های نیمه کاره در جزیره اظهار کرد: بسیاری از پروژه هایی که سال ها در جزیره رها شده بود با اخطارهایی که به آن ها داده شد در حال انجام است و ما نیز بیشتر به فعال شدن پروژه ها نظر داشتیم تا بازپس گیری آن ها؛ اما در مواردی که صاحبان پروژه های مذکور توانایی ادامه کار را نداشته یا تمایلی به اتمام کار نداشته باشند زمین های واگذار شده از آنان بازپس گرفته می شود همچنان که قرار داد زمین های پارک شهر با مجری قبلی فسق شد و این زمین ها به مجموعه کیش بازگشت.

علیرضا عادلی سرپرست معاونت حمل و نقل جزیره کیش در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: در سال گذشته حمل و نقل جزیره کیش روند صعودی خوبی را پشت سر گذاشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت جزیره کیش در این بعد ناوبری درون شهری نیاز به ترمیم در ابعاد مختلف دارد.

عادلی ابعاد آداب شناسی و تشریفات، فرهنگ بالا و آموزش رفتاری میان رانندگان تاکسی در جزیره کیش را یک نمونه و الگو برای کشور عنوان کرد و افزود: رضایتمندی بالای 92 درصد از حمل و نقل عمومی در جزیره کیش در حالی است که در پیشرفته ترین سیستم تاکسی رانی دنیا در سال 2012، 45 درصد و در سال 2014، 56 درصد رضایتمندی به ثبت رسیده است و این مسئله نشان از فرهنگ بالای رانندگان جزیره کیش در خدمات رسانی به گردشگران است.

وی تاکید کرد: شرایط واگذاری کارت تردد به رانندگان تاکسی شرایط بسیار سختی است و رانندگان تاکسی در جزیره کیش باید دارای حداقل مدرک دیپلم باشند و همچنین بسیاری از مراحل را طی کنند تا بتوانند به خدمات رسانی در این بخش اشتغال داشته باشند.

عادلی تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی رانندگان و پرهیز از خدمات رسانی به مسافران و استنکاف با فرد خاطی برخورد قاطع صورت می گیرد.

سرپرست معاونت حمل و نقل جزیره کیش به احترام متقابل میان مردم و رانندگان تاکید کرد و گفت: استیفای حقوق شهروندان و نظارت بر خدمات رسانی به بالاترین کیفیت ممکن از وظایف این بخش است اما دفاع از حقوق رانندگان نیز بخش دیگری از وظیفه این معاونت است که در این خصوص و برخورد نامناسب و هرگونه اهانت و توهین به این افراد زحمت کش برخورد خواهد شد.

عادلی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل درون شهری در جزیره کیش به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در کشور مطرح شده است اضافه کرد: باید تعامل میان شهروندان و رانندگان صورت گیرد و مردم در مقابل احترامی که انتظار دارند به شخصیت و شانیت رانندگان احترام بگذارند.

همچنین به گفته عادلی هیچگونه افزایش قمیت در کرایه ها نه تنها در جزیره کیش بلکه در کشور صورت نگرفته است و دستوری در این خصوص ابلاغ نشده است.

اولین نشست خبری سال 94 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری با حضور اصحاب رسانه در دفتر شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت