منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
شناسه خبر: 254207
گروه :خبر
3262770_762

به همت انسان هایی که با وجود محرومیت و نداشتن امکاناتی در شهرستان بشاگرد از مال و وقت خود بدون چشم داشتی مزایقه نکرده اند و با تربیت تعداد زیادی حافظ قرآن در مسیر پیشرفت اسلام و تحقق سخنان رهبر انقلاب گام برداشتند در حالی که مسئولان استانی از این وظیفه شانی خالی کرده و این امر در استان همچنان برزمین مانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ،همیشه تصور می شود محرومیت رابطه ای معکوس با فرهنگ دارد ، بدین معنا که هرچه محرومیت بیشتر باشد ، سطح فرهنگ نیز پایین تر خواهد بود اما گاهی مردمانی با اراده ای فراتر از سختی فولاد ، همه این معادلات را برهم می زنند .
نه تنها محرومیت نمی تواند بر فرهنگ و دانش شان تاثیری بگذرد بلکه خود را تبدیل به نمادی فراتر از اذهان می کنند؛ بشاگرد محروم ترین نقطه هرمزگان است ولی انسان هایی را در خود پرورش داده است که سرآمد تمام استان هستند .

 

قرآن  در زندگی، ارتباطات و کار مردم بشاگرد نقشی عمده دارد و کمتر بشاگردیی دیده می شود که با قرآن رابطه نزدیک نداشته باشد.

 

آنها سد محرومیت را شکسته و با پشتکار خود علاوه بر اینکه تمامی مشکلات موجود در راه را از بین برده بلکه تا حدودی کمبودها و نواقص امکانات خود را نیز جبران نموده اند  اما متاسفانه مسئولان در حوزه قرآنی کم توجهی شایانی را در بسیاری از مناطق این شهر ابراز داشته اند .
درحالیکه رهبرمعظم انقلاب بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم در کشور توسط مسئولان اجرایی تاکید فرمودند اند که در ناحیه بلبل آباد و کوحیدر بشاگرد این حرف ایشان به دیده گذاشته و  اقدامات مردمی بسزایی صورت گرفته است .

 

به همت انسان هایی که از مال و وقت و خانواده خود در این راه بی هیچ چشم داشتی مزایقه نکرده اند و با تمام محرومیت شان تعداد زیادی حافظ قرآن تربیت نموده اند اما محرومیت و نداشتن امکاناتی حداقلی سد بزرگی است که مسیر پیشرفت آنان را مسدود کرده بطوری که باید گفت سخن رهبری از سوی مسئولان در این منطقه بر زمین مانده و اقدامی صورت نگرفته است .

 

یادمان نرود ، نجات یک انسان ، نجات یک جامعه است  اگر امروز کاری از دستمان بر می آید ، نگذاریم این مردم شیردل و همیشه در صحنه ، سرخوردگی و محرومیت شان دلیل بر ترک و دوری از قرآن گردد .

 

حسن زارعی، مسئول حفظ قرآن کریم روستاهای بلبل آباد و کوحیدر بشاگرد  در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  با اشاره به اینکه در روستای بلبل آباد حدودا 150 نفر قرآن آموز مشغول به حفظ و فراگیری کلام الله مجید می باشند،گفت : چهار مربی قرآنی مسئول تعلیم این قرآن آموزان هستند و در این روستا حافظین قرآن کریم تا ده جز از قرآن راحفظ هستند.

 

وی افزود:  قرآن آموزان زیر نظر هیئت مذهبی جوانان روستا فعالیت می کنند که این هیئت علاوه بر فعالیت های قرآنی ؛مسئول برگزاری مراسمات معنوی و مذهبی روستا نیز می باشد که فاقد هرگونه امکانات صوتی ؛ تصویری و کتب مذهبی و … است.

مسئول هیئت مذهبی جوانان حضرت علی اکبر (ع) روستای بلبل آباداظهار کرد :روستای بلبل آباد با 800 نفر جمعیت و فاقد هر گونه کتابخانه ای  24سال است که جشن مرگ دود در این روستا برگزار می شود و هیچ جوانی حتی سیگاری وجود ندارد و برای پیشرفت جوانان و آشنایی آنها نیاز به نشر معارف قرآن ضروری است.

 

وی با اشاره به اینکه در روستای کوحیدر بشاگرد بایک هزار  نفر جمعیت دارد، تصریح کرد:330نفر قرآن از کودکان و نوجوانان این دو روستای بشاگرد حافظ قرآن می باشند که از این تعداد  105 نفر جز حافظین  کل قرآن می باشند که توسط چهار مربی قرآنی در حال فعالیت هستند.

 

مسئول حفظ قرآن کریم اظهار کرد:  موسی ایرانی 13 سال است که مسئولیت و مربی گری این روستا را بر عهده دارد که کل خانواده آقای ایرانی ،قرآنی و حافظ  هستند.

 

زارعی با بیان اینکه روستاهای بلبل آباد و کوحیدر بشاگرد با کمترین امکانات آموزشی و مالی مشغول ترویج فرهنگ قرآن کریم می باشند، تصریح کرد : جوانان این دو روستا نیازمند امکاناتی از قبیل لوازم صوتی و تصویری برای آموزش قرآن،کتابخانه،لب تاپ،دستگاه کپی و پرینتر،دوربین عکاسی،حمایت مالی و… جهت بهبود کیفیت آموزش قرآن کریم می باشیم.

 

فعال قرآنی افزود : مربیان بدون کمترین دستمزد و حمایت مالی فقط برای رضای خدا فعالیت می کنند واز طرفی بایستی برای تشویق و ترغیب سایر قرآن آموزان باید حافظین و قرآن آموزان رتبه برتر تشویق و جوایزی به آنها تعلق گیرد ولی متاسفانه مسئولان کم لطفی می کنند.

 

مسئول و حفظ قرآن کریم روستاهای بلبل آباد و کوحیدر بشاگرد تصریح کرد : ما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم و داشتن جامعه ای قرآنی و تاکیدی که بر نشر معارف و حفظ کلام الله مجید دارند در حال فعالیت هستیم اما از طرف هیچ ارگانی حمایت نمی شویم.

 

وی بیان کرد : در روستای بلبل آباد تنها تلویزیون 3شبکه دارد و مردم و جوانان از شبکه ها ی معارف قرآن محرومند و این امر فعالیت های قرآنی مارا ضروری تر گردانده است و جهت پیشبرد این اهداف نیازمند حمایت مسئولان و خیرین  می باشیم.

 

زارعی افزود :  اگر حمایت شویم پیشرفت صددرصدی را انتظار داریم و صد درصد فعالیت هایمان را افزایش داده و حافظین قرآنی بیشتری را تحویل جامعه خواهیم داد و برای تحقق این امر مهم یک بسیج همگانی با حمایت مسئولان و خیرین و همه مردم ضروری است.

 

 

برای تکمیل گزارش تلاش خبرنگار فرهنگ کده برای گفتگو با مدیر کل اداره اوقاف استان و همچنین تلاش خبرنگار مروارید نیوز با رئیس اداره اوقاف بندر لنگه  به دلیل عدم پاسخ‌گویی بی‌نتیجه ماند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است