منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
شناسه خبر: 213471
گروه :خبر
images

مسئول بسیج مهندسین کشاوزی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: امروزه مهم ترین نیاز جامعه اقتصاد مقاومتی و تحقق آن در همه عرصه ها می‌باشد که متأسفانه هنوز برای برخی ها غیرقابل فهم و درک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، دهقان در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد اظهار داشت: نقش آفرینی و رشادتهای بسیجیان در دوران دفاع مقدس در یاد و خاطر همه مردم ماندگار است و حالا بعد از جنگ بسیجیان به سمتی آمده اند که دولت و نظام در آن بخش مشکل دارند و همگام با دولت در حال رفع مشکلات می باشند.

وی افزود : حالا در جبهه جدید و در جبهه تولید ، بسیج با جهاد کشاورزی همگام شده است، ما انتظار داریم مجموعه بسیج مهندسین با علم روز خود را با مقوله اقتصادمقاومتی وفق دهند تا شرایط موجود رو به پیشرفت تجلی پیدا کند، اقتصاد مقاومتی دیگر شعار نیست، کار می خواهد و بسیج مهندسین در این راستا باید پیشگام و عملا در عرصه تولید و مسائل کشاورزی با انتقال دانش فنی اقتصاد مقاومتی را عملی نماید .

ایشان اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی باید بصورت محلی و در سطح روستا، بخش و شهر بومی گردد و با علم و امکانات موجود در هر بخش پیش برده شود و از ظرفیت و دانش بومی استفاده گردد تا بتوان منویات مقام معظم رهبری را در عرصه اقتصاد مقاومتی اجرایی نمود .

وی به ارتباط مستقیم کشاورزی با اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: امروزه مهم ترین نیاز جامعه اقتصاد مقاومتی و تحقق آن در همه عرصه ها می‌باشد که متأسفانه هنوز برای برخی ها غیرقابل فهم و درک است.

دهقان کشاورزان را الگویی مناسب برای مهندسان و متخصصان عرصه کشاورزی و زراعت دانست و گفت: کشاورز خود بهترین الگو است چرا که ابتدا برای کشت و کار محصول خود فکر می کند و با برنامه ریزی، مقدمات اساسی از جمله مراقبت، سم پاشی و آفت زدایی و رسیدگی تمام عیار را به منظور برداشت محصول سالم و مرقوب انجام می دهد و این خود بهترین الگوست.

وی با تأکید بر این که علم و تجربه با هم سبب پویایی بخش کشاورزی می شود، گفت: در هم آمیختگی تجربه کشاورزان دیروز با علم و تخصص مهندسان امروز خروجی اش یک کشاورزی پویا و قابل توجه خواهد بود؛ بنابراین نباید از این امر مهم و کلیدی غافل شد.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان هرمزگان، با تأکید بر این که باید یک کشاورزی پایدار در کشور و نظام ایجاد کرد، توجه به امکانات و ظرفیت های مهم این حوزه همچون قنات ها، درختان و آب ها برای تحقق این امر مهم را ضروری خواند و تصریح کرد: احیا قنات ها، کاشت درختان و استفاده صحیح و برنامه ریزی شده از منابع آب، زمینه پویایی و ماندگاری و ارتقا جایگاه کشاورزی را فراهم می کند.

وی در ادامه افزود: بسیج در راستای پیشرفت کشاورزی احساس مسئولیت نموده واین اقدام به معنی وجود کوتاهی جهاد کشاورزی نیست وتلاشهای برادران جهاد کشاورزی قابل تقدیر است .

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است