منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۹
شناسه خبر: 306400
گروه :خبر
image
 

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت بندر خمیر :

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو افزایش تولید داخلی است

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بندر خمیر با اشاره به اینکه تاکید ما بر واحدها تولیدی و افزایش تولید داخلی می باشد، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو افزایش تولید داخلی است تولید داخلی یا مربوط به واحدهای صنعتی هستند که زیر مجموعه اداره صنعت و معدن می باشد یا واحدهایی هستند که زیر مجموعه جهاد کشاورزی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛یوسف ذاکری رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بندر خمیر در گفتگو با خبرنگار لوار در خصوص شعار سال و برنامه هایی که پیش رو گفت: تاکید ما بر واحدها تولیدی و افزایش تولید داخلی می باشد،تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو افزایش تولید داخلی است تولید داخلی یا مربوط به واحدهای صنعتی هستند که زیر مجموعه اداره صنعت و معدن می باشد یا واحدهایی هستند که زیر مجموعه جهاد کشاورزی هستند و در بحث مرغ داری و کشاورزی و … جهت افزایش تولید فعالیت می کنند.

 

 

ذاکری اظهار کرد: واحدهایی صنعتی و معدنی خوبی در شهرستان است و با بررسی هایی که انجام خواهیم داد مشخص می شود که چه تعداد واحد فعال ،نیمه فعال و راکد داریم و باید شناسایی و طبقه بندی نمود مشکلاتی را که در این زمینه دارند و مشکلات آنان را اولویت بندی کنیم .

 
وی در ادامه افزود: مشکلاتی که در شهرستان قابل رسیدگی است با هماهنگی فرماندار به بررسی و رفع اقدام می کنیم و مشکلاتی را که در شهرستان قابل حل نمی باشد را به استان انتقال می دهیم.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت خاطر نشان کرد :چون هدف افزایش تولید است باید ظرفیت تولید را مورد بررسی قرار داد.مثلا ما محاسبه نماییم ظرفیت اسمی فلان واحد به چه مقدار بوده آیا پایین تر یا بالاتر از ظرفیت مورد نظر بوده است اگر پایین تر از ظرفیت است به چه دلیل و آیا چه مشکلات و موانعی داشته تا پیگیری و برطرف نموده شود.

 

 
این مسئول گفت: موضوع دیگری که مورد تاکید کارگروه ها می باشد و این موضوع را به اداره صنعت و معدن واگذار نموده اند بحث اقتصاد دانش پژوهان است که قبلا زیر نظر نهاد ریاست جمهوری بوده و اکنون دبیری آن به اداره صنعت ، معدن و تجارت داده شده است.

 
ذاکری به دیگر برنامه هایی که سازمان پیش رو اشاره کرد و افزود: سازمان در نظر دارد صنعت را با دانشگاه ارتباط دهد و از ظرفیت های دانشگاه های استان و شهرستان استفاده نماید در دانشگاه ها افرادی هستند که می توانند راهکارهای علمی برای واحدهای صنعتی و مشکل دار دهند. ما هدفمان این است که از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم و در برابر تحریم ها مقاومت نماییم.

 
این مقام مسئول در مورد عملی شدن برنامه ها اظهار داشت:ما نمی توانیم بگوییم صددر صد برنامه در ظرف مدت یکساله عملی می شوند.ما در شهرستان واحدهای صنعتی غیر فعال داریم ،این غیر فعال بودن یا فعال بودن بستگی به شرایط بازار دارد شاید رونق بازار حالتی که قبل داشته است ،نداشته باشد این همان حالت باقی می ماند و اما اگر بازار رونق بگیرد همه واحدهای مرتبط به هم رونق می گیرند همه این ها بسته به شرایط دارد.

 

 
ذاکری خاطر نشان ساخت:واحدهای مشکل دار را می توان شناسایی نمود و مشکلات عملیاتی و مالیاتی آنان را برطرف کرد ،اما بحث سیستم بانکی را نمی توان رفع کرد . اگر بحث مالی هم برطرف شود مشکل خیلی از واحدهای تولیدی رفع می گردد و می توانند به چرخه تولید باز گردانده شوند.

 

 

 

وی در ادامه یادآور شد: در شهرستان واحدهای شاخص فعالی هستند همانند کارخانه سیمان و گچ و ما بقی واحد ها خرد می باشند که ما برنامه ریزی کرده ایم در سال 95 در راستای بهبود کسب و کار واحدهای خرد اقداماتی انجام دهیم ما این زمینه را فراهم نموده ایم که کارگاهای کوچک و خرد را با حداقل هزینه ها در شهرک صنعتی جا دهیم و با برنامه ریزی هایی که شهرک صنعتی دارد می توانند آنها را استقرار دهد.

 

 

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت بندر خمیر خاطر نشان کرد: شهرک صنعتی چون یک مجموعه هم خانواده با ما است شرایط را راحت تر نموده، یعنی شخص قبلا باید جواز تاسیس می گرفت و بعد وارد شهرک می شد اما این شرایط را راحت کردیم یک نامه از اداره صنعت معدن تجارت به شهرک صنعتی داده می شود و قبل از گرفتن جواز زمین را تحویل می گیرد و کارش را انجام می دهد.پ

 

 

وی در پایان یادآور شد : شماره 124 اداره صنعت، معدن و تجارت جهت رسیدگی به مشکلات مردم می باشد شهروندان عزیز در صورت بروز مشکل در شهرستان به این شماره تماس حاصل نمایید.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است